Palác Hampton Court: nejpůsobivější tudorovské sídlo v Londýně

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15919x

Palác Hampton Court je nejpůsobivějším tudorovským palácem v celém Londýně.

Vyberte si z našich 35 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Čas od času si toto sídlo vyberou pro natáčení filmaři? Hampton Court tak můžete zahlédnout například v nedávném snímku s Johnnym Deppem Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna.

Strávíte tady celý den, přesto budete stále objevovat něco nového. Přesně takový je Hampton Court, původní královský palác, nejpůsobivější tudorovský zámek v celém Londýně.

Palác

Venkovské sídlo si roku 1514 pronajal státník Thomas Wolsey, avšak brzy ho od něj získal Jinřich VIII. V 17. století bylo na návrh Christophera Wrena přistavěno další křídlo. Výsledkem je palác vkusné kombinace tudorovské s decentní barokní architekturou.

Nachází se zde i plně funkční tudorovská kuchyněNachází se zde i plně funkční tudorovská kuchyně

Při prohlídce byste neměli vynechat státnické komnaty Jindřicha VIII., které se mohou pochlubit překrásnou dřevěnou vazbou stropu ve velké síni. Zajímavý pohled je do tudorovské kuchyně, kde si na vlastní oči můžete prohlédnout, v jakých podmínkách se připravovaly dobové speciality. Zavítejte také do komnaty kardinála Wolseye.

Obdivuhodné zahrady

K paláci připadá také 60 akrů zahradK paláci připadá také 60 akrů zahrad

Plocha zahrad činí 60 akrů a rozkládá se podél řeky. Jedná se o obnovené barokní zahrady s paprskovitě se rozbíhajícími alejemi lip. Naleznete zde vzácné exotické rostliny a geometricky řešené záhony. Není divu, že se Hampton Court přezdívá  „anglické Versailles.

Pokud si chcete užít nádherné rozkvetlé záhony, zavítejte do části zahrady s názvem Pond Garden. Jedná se o zapuštěnou vodní zahradu, která vznikla při komplikované přestavbě paláce za Jindřicha VIII. Uprostřed zahrady vás zaujme fontána s jedinou tryskou.

Součástí je rozsáhlý areál s nádhernými rozkvetlými záhonySoučástí je rozsáhlý areál s nádhernými rozkvetlými záhony

V zahradě se nachází i tenisové kurty pro původní verzi tenisu, která se od té dnešní v lecčems odlišuje. Pokud pocházíte z Moravy, nepochybně vás okouzlí pohled na zdejší vinnou révu, jež byla nasazena v roce 1768 a dodnes se zde urodí kolem 320 kg hroznů ročně.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Labyrint

Ztraťte se v 300 let starém bludišti, které patří k nejkrásnějším prvkům zahrady. Bez tohoto zážitku nemůžete ze zámku odjet! V tomto labyrintu ze zeleně návštěvníci nezřídka zabloudí. Není divu, vždyť chodby bludiště měří neuvěřitelných 800 metrů!

V Hampton Court byste mohli strávit klidně celý den a i tak by zde bylo neustále něco nového k vidění.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 35 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/palac-hampton-court/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024