Zajímavosti na La Palma: exotická zvířata i náročné výšlapy

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6595x

Kromě zelené krajiny a historických památek nabízí také možnost pozorovat hvězdy, nahlédnout do kráterů či se projít pralesem.

Vyberte si z našich zájezdů na Kanárských ostrovůZobrazit zájezdy

Víte, že…

Kanárské ostrovy se mohou pochlubit nejlepšími podmínkami pro pozorování hvězd?

La Palma je pro turisty vyloženým rájem. Kromě zelené krajiny a historických památek nabízí také možnost pozorovat hvězdy, nahlédnout do kráterů či se projít pralesem. Zajímavých míst najdete na tomto Kanárském ostrově opravdu hodně. Na některé z nich vás nyní pozveme.

Blízko ke hvězdám

Nedaleko nejvyššího vrcholu ostrova Roque de los Muchachos (2 426 m. n. m.) byla postavena vyhlášená Mezinárodní astofyzická observatoř z roku 1985. K dispozici pro pozorování noční oblohy je šest dalekohledů včetně největšího anglo-holandského přístroje pojmenovaného po Williamu Herschelovi. Tento přístroj měří v průměru 420 centimetrů. Z tohoto důvodu se od 20 hodin do 9 hodin ráno nesmí v parku jezdit s rozsvícenými světly. 

Kráter jako útočiště

La Caldera de Taburiente je dalším úžasným přírodním úkazem. Jde o masivní kráter vytvořený sopečnou činností, který je přírodní pevností. V 15. století, kdy původní obyvatele La Palmy napadli Španělé, sloužila tato pevnost jako útočiště. Některé stěny se mohou pyšnit výškou až 2 kilometry. Kráter byl v roce 1954 vyhlášen národním parkem a lemuje jej mnoho turistických stezek.

Pro ty, kteří trpí závratěmi, však mohou být i nebezpečné. Parkem nevedou žádné silnice, a tak je dostatek pití a jídla pro tuto túru nezbytností. 

Jestliže máte slabost pro tajemné jeskyně, nesmíte si nechat ujít prohlídku jeskyně Cueva Bonita v tomto národním parku Parque National de la Caldera de Taburiente. 

Čtení: Zájezdy na Kanárské ostrovy - srovnání a doporučení

Výstup na nejvyšší vrchol

K nejvyššímu vrcholu v parku Pico de la Cruz se vydáte po náročné turistické stezce spojující Pico de las Nieves a Roque de los Muchachos. Na tento výstup si rezervujte 4 až 5 hodin vašeho času. Úžasný výhled okolo bude pro vás jistě dostatečnou odměnou.

Největší poutní místo je spojeno se sněhem

Nad hlavním městěm La Palmy se choulí vesnice Las Nieves (sníh). Jedná se o nejvýznamnější církevní památku na ostrově a je považována za hlavní poutní místo. Historický komplex tvoří kostelík Santuario de la Virgen de las Nieves, domy pro poutníky ze 17. století a fara z 18. století. Venkovní vzhled kostela nabízí bíle omítnuté zdi a dřevěné balkony. Strop kostela je zhotoven ze dřeva kanárské borovice. V přepychovém interiéru kostela naleznete ve střední části zlaceného hlavního barokního oltáře 82centimetrovou postavu Panny Marie, patronku ostrova. 

Cesta k vodopádům

Rezervaci Los Tilos, vyhlášenou UNESCEM a rozprostírající se na 5 kilometrech čtverečních s několika značenými turistickými stezkami, byste do svého plánu výletů zařadit rozhodně měli. Skalnaté svisle se svažující stěny hluboké rokle Barranco del Aqua jsou porostlé deštným pralesem s mlžným oparem. Tropický les se může pochlubit starým vavřínovým hájem, limety, myrtou a kapradinami. Delší šestikilometrová stezka je sice pro výšlap náročná, čeká vás strmé stoupání, ale dojdete až k samotnému cíli ke kráteru Caldera de Marcos y Cordero. Tam můžete obdivovat malebné vodopády.

Špetka historie

Jako důkaz o životě původních obyvatel La Palmy svědčí archeologické naleziště La Zarza. Guančové tam zanechali odkazy v podobě petroglyfů – obrazců vytesaných do kamene, a to na několika místech v severní části ostrova. Význam spirál, kruhů a postav ztvárněných v lineárním stylu však doposud zůstává tajemný. V tamním informačním středisku se dozvíte další zvyklosti a činnosti původních obyvatel.

Kostel uprostřed banánů

Městečko Tazacorte je unikátní svým umístěním. Nachází se totiž uprostřed banánovníkových plantáží. Městečku vévodí kostel Iglesia de San Miguel Arcángel. Vedle se nachází altánek obložený keramickými dlaždicemi a obrostlou bougainvilleí, oblíbené místo pro setkávání místních. 

Vinice a těžké víno

Téměř doslova horký pramen je název městečka Fuencaliente de la Palma. Malebnost prostředí dodávají obklopené vinice. Toto místo se proslavilo sladkým těžkým vínem. Sídlí zde totiž nejstarší a největší vinařství na ostrově, které bylo založeno v roce 1948. 

Cesta do ráje

Chcete-li zhlédnout exotické ptáky z různých koutů světa, vydejte se do Parque Paraíso de las Aves. V tomto ráji, který je kombinací botanické a malé zoologické zahrady si jistě přijdete na své.

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.

Kanárské ostrovy

Vzhůru na Kanáry

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kanárských ostrovů

Zájezdy na Kanárských ostrovů

Nejbližší volný zájezd již 13. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zajimavosti-na-la-palma/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024