Zbrusu nový mrakodrap v Londýně potěší oko milovníků tulipánů i originální architektury

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 31. 1. 2019 • Přečteno 3855x

Jako všude jinde v moderních velkoměstech ani v Londýně nemohou chybět pozoruhodné futuristické stavby, vysoké mrakodrapy nejroztodivnějších tvarů. Ve hře je Okurka, Střep, Struhadlo i Vysílačka. A teď v britské metropoli pro změnu vyroste dokonce Tulipán!

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Tulipán je ve skutečnosti symbolem Istanbulu. Ve městě dvou kontinentů po tomto květu dokonce pojmenovali mešitu Laleli – Tulipánovou mešitu. Zlatý tulipán je také symbolem mezinárodního filmového festivalu, který se taktéž koná v největším městě Turecka.

Tulipány nikdy nevyjdou z módy. Tuhle okrasnou rostlinu původem z Blízkého východu, která se do Evropy údajně dostala v roce 1554, kdy ji turecký sultán daroval rakouskému císaři Ferdinandovi I., má mnoho lidí spojenou s příchodem jara. A časem si ji možná budou spojovat i s panoramatem Londýna. Nový mrakodrap ve tvaru tulipánu totiž zaujme i ty, kteří většinou zahubí i kaktus.   

Nemáme nic proti mrakodrapům, které jsou si v jádru podobné jako vejce vejci. Občas ovšem nezaškodí, když architekt odhodí všechny zábrany a omezení, popustí uzdu své tvořivé fantazii a uskutečňuje své představy, které se druhým zdají pošetilé.  

Architekti největšího světového architektonického studia Foster + Partners tentokrát pro svou inspiraci vyrazili na louku plnou rozkvetlých poslů jara. Cibulku svého tulipánu zasadí už příští rok a do roku 2025 z ní snad vyroste mrakodrap s výškou 305 metrů. To z něj rázem učiní druhý největší mrakodrap v Londýně. Nebi blíž je totiž už jenom Střep (Shard) měřící 310 metrů.   

I když konkrétní využití Tulipánu (Tulip) zatím není známo, podle architektů by měla budova v budoucnu sloužit výlučně kulturním a vzdělávacím účelům a měla by se stát dalším z turistických magnetů londýnské finanční čtvrti.

Křehce krásný květ tulipánu bude plně prosklený a návštěvníkům nabídne 360stupňový pohled na město. Kdo má rád dobré jídlo a pití, přijde si na své v některé z restaurací či v baru. Na střeše budovy vyroste také útulná zahrada, malý park a jednotlivé vyhlídkové plošiny propojí vzdušné mosty.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/zbrusu-novy-mrakodrap-v-londyne-potesi-oko-milovniku-tulipanu-i-originalni-architektury/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024