Zájezdy pro cestovatele

Volejte +420 608 261 719 Po–Pá: 8–17

Zájezdy pro cestovatele


Volejte +420 608 261 719
Po–Pá: 8–17

Volejte Po–Pá: 8–17 hodin+420 608 261 719

autobusem z Ostravy

To nejlepší z Maďarska + PLAVBA PO DUNAJI

4 dny4. 4. – 7. 4. 2019

Jediný termín v tomto roce


Zájezd je obsazen
Autobusem

Z Ostravy, Olomouce a dalších míst

Stravování

Snídaně

Skupina

Do 40 osob

Průvodce

Po celý zájezd

Jak bude

18–21 °C

Prožít Maďarsko jako cestovatel… S námi objevíte i místa, o kterých se běžně nepíše. Připraveni? V Budapešti nevynecháte Matyášův chrám ani impozantní parlament. Užijete si jedinečnou plavbu po Dunaji do „městečka umělců“. Na vlastní kůži poznáte přírodu maďarské pusty a odhalíte příběh nejstaršího zvonu Maďarska v univerzitním Debrecínu. Do Maďarska za zážitky s cestovateli – profíky!

Na co se můžete těšit

 • Okouzlující budova parlamentu v Budapešti
 • Dechberoucí výhledy od Rybářské bašty
 • Plavba po Dunaji do města Szentendre
 • Národní park Hortobágy (UNESCO)

Co vše zažijete: den po dni

Odjezd z Ostravy, Olomouce, Brna nebo Bratislavy.


1.DEN
Odpolední káva s výhledem na Parlament? Proč ne...

Odjezd z ČR do Maďarska, návštěva a prohlídka hlavního města Budapešti.

V ranních hodinách odjezd autobusem Radynacestu Ostravy, nástupními místy po trase jsou Olomouc a Brno, příjezd do Budapešti kolem poledne. 

Při procházce historickými částmi měst Budína a Pešti zhlédneme ta nejkrásnější místa maďarské metropole, města habsburské pompéznosti i úžasných termálů. Půjdeme kolem Královského paláce, korunovačního Matyášova chrámu a dominanty Budapešti, Rybářské bašty.

V odpoledních hodinách budeme mít dostatek času k návštěvě největší tržnice Vásárcsarnok, kde najdete vše, co je základem maďarské kuchyně: různé druhy mleté papriky, celé věnce sušených paprikových lusků, různě připravené uzené klobásy, salámy, různé druhy pálenek, čerstvé ovoce a zeleninu a mnoho dalšího. Je to ideální místo pro nákup suvenýrů.

Poté projdeme nejkrásnější „pešťskou“ ulicí Vaci až k náměstí a bazilice sv. Štěpána, patrona země. Během prohlídky určitě nevynecháme pohled na nejimpozantnější evropskou budovu parlamentu

2.DEN
Výhled z baziliky v Ostřihomi

Nezapomenutelná plavba po Dunaji z Budapešti do Szentendre a návštěva Ostřihomi.

Ráno po snídani se vydáme do přístavu, kde nasedneme na loď, kterou doplujeme do Szentendre, malebného dunajského městečka s křivolakými uličkami, říční promenádou a nezaměnitelnou atmosférou „města umělců“. 

Po prohlídce města budeme pokračovat naším autobusem přes Pilišské vrchy až do Ostřihomi, sídla arcidiecéze, kterou založil v roce 1000 svatý Štěpán. Navštívíme zde největší sakrální stavbu v zemi. Ostřihomská bazilika je monumentální stavba vypínající se nad Dunajem jako klenot, který je výraznou dominantou širokého okolí. Výhledy z vrcholu kupole baziliky jsou přímo fenomenální.

V Ostřihomi neopomeneme ani procházku po malebné čtvrti Viziváros (tzv. Vodní Město), která je plná pitoreskních uliček a romantických zákoutí. Naší pozornosti jistě neujde ani most Marie Valérie spojující Ostřihom se slovenským Štúrovem. Toto unikátní technické dílo zde bylo znova postaveno až poté, co obě země vstoupily společně do Evropské unie. Původní most z roku 1895 byl vyhozen do povětří za druhé světové války, v letech 1944–2001 tak neexistovalo mezi oběma městy jiné spojení než převoznictví. 

Zpět do Budapešti se vrátíme v podvečer, tak abyste měli možnost ještě relaxovat v některých z legendárních lázeňských domů hlavního města. 

3.DEN
Typická krajina známá pod názvem pusta

Celý den strávený v Národním parku Hortobágy, kde se nabízí mimo jiné možnost pozorovat zvířata ve svém přirozeném prostředí. Odpoledne prohlídka Debrecínu.

Po snídani se vydáme autobusem Radynacestu směrem na východ do Národního parku Hortobágy, kde budeme obdivovat přírodu typické maďarské pusty. Tento unikátní přírodní skanzen má rozlohu přes sedm set kilometrů čtverečních, je tedy o něco málo menší než portugalský ostrov Madeira. Díky tomu, že se tu dodnes potulují volně žijící zvířata a kovbojové předvádějí své tradiční umění, je park zapsán na seznamu památek světového dědictví UNESCO. Při troše štěstí budeme pozorovat i všelijaké místní ptactvo včetně čápů, jeřábů a divokých kachen a samozřejmě také evropské savce – divočáci, vydry nebo srnky.

Hlavním centrem parku je stejnojmenná vesnice Hortobágy, do které se dostaneme přes slavný devítiobloukový kamenný most. Ve vesnici uvidíme nejen zrestaurovanou doškovou Velkou čardu a nedaleké Pastýřské muzem, ale můžeme navštívit i řemeslné dílny nebo stylovou výstavu řemesel.

Odpoledne se přesuneme ještě o kousek víc na východ, do centra maďarského protestanství, města Debrecínu, a po ubytování společně vyrazíme na večerní procházku. Druhé nejlidnatější město Maďarska je proslulé svou univerzitou a nejen díky tomu je považováno za centrum vzdělanosti. Při procházce centrem uvidíme tzv. Velký kostel, který ukrývá největší zvon v Maďarsku, prohlédneme si také nejstarší hotel v Uhrách nesoucí jméno Grandhotel Aranybika a nevynecháme ani úctyhodnou budovu kalvínské koleje. 

4.DEN
Impozantní budova hradu v Győru (Rábu)

Návštěva příhraničního města Ráb (Győr), prohlídka malebného historického centra a odpoledne návrat zpět do ČR.

Po snídani se vydáme zpět k domovu a cestou se zastavíme ve městě Győr (Ráb), které leží jen 40 kilometrů od slovenských hranic. Malebné centrum města se rozkládá kolem nábřeží a je plné barokních paláců a kostelů, ulice překypují bary a kavárnami, lidmi se to zde jen hemží. Při procházce městen uvidíme zejména Biskupský palác s lapidáriem, přilehlou katedrálu, několik zajímavých kostelů a také majestátní budovu radnice. 

Po pauze na oběd a občerstvení se vydáme zpět do ČR, návrat do Ostravy v nočních hodinách.Ozvěte seTento zájezd připravuji.Máte dotaz? Tento zájezd připravuji.Zájezd připravuji   Karolína Petrová – přímá linka: +420 596 111 602

Co už máte v ceně?

Co cena nezahrnuje?

 • cestovní pojištění
 • vstupné do památek
 • požadavek na konkrétní usazení v autobuse (200 Kč/osoba)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj: 2 300 Kč

Kde budete ubytováni?

 • ubytování je v jednolůžkových, dvoulůžkových a třílůžkových pokojích
 • pokoje mají vlastní sociální zařízení, na hotelu je zdarma WiFi

Jak je to s jídlem?

 • snídaně v hotelu jsou podávány formou bufetu
 • během dne bude možné zakoupit jídlo na místech s možností občerstvení

Cestovní pojištění zařídíme my. Vy si jen vyberete:

EASY

140 Kč

UNIVERSAL + STORNO

240 Kč

60 Kč / den / osoba + STORNO 0 Kč

Srovnání a podmínky pojištěníDůležité informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příjezdu a odjezdu budou upřesněny v pokynech před zájezdem.

V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu.

Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Pasové a vízové povinnosti, zdravotní podmínky.

Ohlasy cestovatelůCestujte s námi mazaně. Jsme cestovatelé – profíci.

ŽÁDNÁ MASOVKA

Průměrně 15 cestovatelů na jeden zájezd. Pro pohodovou atmosféru.

SKRYTÁ MÍSTA

Máme vlastní koncept. Poznáte i místa, o kterých se běžně nepíše.

NADŠENÍ PRŮVODCI

Chválí nám je všichni. Jsou to profíci, kteří v cizině žili a milují cestování.

MYSLÍME DOPŘEDU

Včas rezervujeme vstupenky a jsme připraveni na vše s předstihem.


Cestujte mazaně - rady, tipy a novinky!

Odebírejte náš newsletter a poznávejte svět výhodněji.