Portobello Road: Kráska filmového Notting Hillu

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17534x

PortobelloRoad je slavná ulice ve čtvrti Notting Hill, kde se každou sobotu konají velkolepé pouliční trhy a jednou ročně i karibský karneval.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Trhy s jídlem na Portobello Road se konají už od 19. století? Když se pak ve 40. a 50. letech 20. století přidali prodejci starožitností, vznikl na Portobello největší trh se starožitnostmi ve Velké Británii.

Kilometr dlouhý trh Portobello Road Market, jak se nazývá anglicky, je velkým lákadlem pro ty, kteří rádi utrácejí peníze za starožitnosti, vintage doplňky, originální second-handové kousky, ale i za čerstvé potraviny nebo suvenýry. Vydejte se do Nottig Hillu!

Rozmanitost Londýna je nekonečná. Pokud si budete chtít na chvilku odpočinout od památek, vydejte se do Notting Hill, čtvrti, kde se natáčela celá řada filmů, včetně romantické komedie Notting Hill s Julií Roberts a Hugh Grantem. Nejen že tu naleznete půvabné domky s barevnými fasádami a roztomilé krámky, ale také ulici Portobello Road, na které se každou sobotu konají velkolepé trhy.

Jak se k Portobello Road dostanete?

Tržnice na Portobello road má úžasnou atmosféruTržnice na Portobello road má úžasnou atmosféru

Dostat se sem je snadné. Použijte metro a vystupte na stanici Notting Hill Gate (linky Central, Circle či District). Budete-li chtít dojít k ulici Portobello, máte dvě možnosti, buď následujte dav, nebo šipky, které vás správně nasměrují. Od stanice metra půjdete pěšky jenom pár minut! A věřte, skutečně je o co stát.

Trhy

Na své si zde přijdou i milovníci starožitnostíNa své si zde přijdou i milovníci starožitností

Každou sobotu na jedné ulici – Portobello Road najdete tolik věcí, kolik jste si nedokázali představit. Pokud se vám nechce vyhazovat peníze, nevěšte hlavu, i tak si můžete Portobello náramně užít, protože tu panuje neopakovatelná nálada. Pouliční hudebníci, překřikující se lidé různých národností, spousty serepetiček a vůně dobrého jídla nebo kávy. Všechny tyto ingredience jsou smíchány v jeden úžasný koktejl, který se jmenuje Portobello. Na vlnu energie, která vás pohltí, jistě dlouho nezapomenete.

Čtení na podobné téma10 nejlepších londýnských trhů: Kam za levným oblečením, biozeleninou a kusem historie? Přečíst

Festival

Místní karnevalMístní karneval

Bonusem pro ty, kdo milují latinsko-americké rytmy, tanec a zábavu, může být největší pouliční festival v Evropě – Notting Hill Carnival! Karneval, oslavující rozmanitost kultur v Londýně, se koná vždy na konci srpna již od roku 1964.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/portobello-road/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024