Camden Town: nejpestřejší část Londýna

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 40194x

Camden Town je velmi turisticky vyhledávaná díky svým trhům i neopakovatelné atmosféře.

Vyberte si z našich 41 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Původně sloužila část Camden Market jako stáje a nemocnice pro koně, kteří vozili zboží připlouvající po kanále? Odtud také vychází název jedné části tržiště Stables neboli stáje.

Láká vás pestrost věcí, lidí i chutí? Chcete poznat Londýn z jiné perspektivy než doposud? V takovém případě si určitě nesmíte nechat ujít vyhlášené tradiční trhy v Camden Town, které se těší čím dál větší oblibě.

Jak se k trhům dostat?

V Camden Town poznáte Londýn zase trošku jinakV Camden Town poznáte Londýn zase trošku jinak

Trhům se anglicky říká Camden Market nebo také Camden Lock. Čtvrť Camden se nachází nedaleko centra Londýna podél Regentova kanálu (Regent's Canal). Nejlépe se do ní dostanete metrem po Severní lince (Northern Line).

Čtení na podobné téma10 nejlepších londýnských trhů: Kam za levným oblečením, biozeleninou a kusem historie? Přečíst

Stanice, která je vzdálená přibližně 2 minuty chůze od vstupu do tržišť, se přímo nazývá Camden Town, ale stává se, že bývá čas od času zavřená kvůli přelidnění. Proto si před vaší plánovanou návštěvou raději zkontrolujte omezení v metru na dané datum.

Alternativou, jak se do Camdenu dopravit, je vystoupit z metra o jednu stanici před nebo po Camden Town, které jsou pěšky dobře dostupné. Touto oblastí projíždí také celá řada linek autobusů, takže pokud by se stalo, že bude metro zavřené, můžete k přepravě na trhy využít třeba oblíbený červený doubledecker.

Rozličný sortiment

Ochutnáte zde jídlo z celého světaOchutnáte zde jídlo z celého světa

Trhy jsou čtvrtou nejnavštěvovanější turistickou atrakcí v Londýně a každý víkend je navštíví kolem 100 000 návštěvníků! Camden Market se skládá z 6 sekcí, ve kterých najdete stánky s nejrůznějším zbožím od oblečení, přes šperky, doplňky, veteš, až po nábytek.

Celým Camdenem se linou vůně jídla, které se ve stáncích prodává za velmi slušné peníze. Vybere si tu opravdu každý, protože kuchyně je pestrá a mezinárodní. Seženete tu italskou, čínskou, indickou, mexickou, ale i africkou, řeckou, arabskou a holandskou kuchyni.

Na každém kroku najdete stolky s lavičkami, kde si můžete vychutnat nejen voňavé dobroty, ale i výbornou kávu nebo čerstvě vymačkaný pomerančový džus. Tržiště je částečně kryté, takže Camden lze bez problémů navštívit i za deštivého počasí.

Tradice reálného tržiště započala v 70. letech minulého století. Tehdy bylo spíše místem, kde se scházeli alternativní lidé a příznivci různých subkultur, např. punkeři, rastafariáni aj., a ve svých stáncích prodávali rukodělné výrobky nebo použité věci (oblečení, nábytek atd.). Nyní se trhy více „zkomerčnily“ a jsou přístupnější širšímu okruhu lidí.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Otevírací doba

Camden Market je otevřený každý den zhruba od 10:00 do večera. Ve všední den zde sice nebývá tolik lidí, ale může se stát, že některé stánky mají zavřeno. Oproti tomu víkend je zárukou, že vše bude otevřené, ovšem za cenu mnohem většího počtu návštěvníků.

Ať už se ale rozhodnete pro cestu do Camdenu v kterýkoliv den, rozhodně jeďte. Už tak dost pestrý Londýn se ve vašich očích stane ještě pestřejším.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/camden-town/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024