TOP 7 zážitků, které stojí za to prožít na Kubě: plavat s delfíny, tančit v ulicích a poobědvat u místních? Ano!

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 5. 2018 • Přečteno 7861x

Zažijte Kubu jako místní. Zatančete si salsu, dejte si doutník na pláži, prozkoumejte podmořský svět... Zkrátka si ji užijte se vším, co nabízí.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Strávit nezapomenutelnou dovolenou na Kubě, to je sen nejednoho z vášnivých cestovatelů. Pokud však nechcete jen polehávat na pláži, máme pro vás tipy na zážitky, které stojí za to na Kubě prožít, ať už jste duší dobrodruh nebo ne... Pojďte do toho s námi!

1. Nasajte jedinečnou atmosféru 

Pravou Kubu poznáte mimo resortyPravou Kubu poznáte mimo resorty

Kuba je jednou z těch zemí, která vás díky své rozmanitosti naprosto ohromí. Země, kde i na dálnici potkáte koňské povozy a kde místo reklamních billboardů spatříte obličeje revolucionářů s propagandistickými nápisy.

Taková je Kuba. Pokud sem vyrazíte, neváhejte nasát její jedinečnou atmosféru, kterou už nenajdete nikde jinde na světě.

Mějte však na paměti, že pravou Kubu zažijete až v momentě, kdy opustíte zlaté klícky čtyřhvězdičkových rezortů a vydáte se po stopách její historie, přírodních krás a autentické kubánské mentality.

Nudit se rozhodně nebudete, kromě krásných pláží a koloniálních měst se můžete vypravit na treky k vodopádům a do hor, projet se krajinou tabákových plantáží nebo navštívit některý z vyhlášených barů a restaurací.

2. Ponořte se pod hladinu moře

Potápění...to musíte zažít!Potápění...to musíte zažít!

Zapomeňte na všechny starosti a zažijte něco nezapomenutelného. Nezáleží na tom, zda máte potápěčské začátky dávno za sebou nebo půjde o vaši premiéru. Díky zkušeným instruktorům si můžete vyzkoušet ponor s profesionálním vybavením a nahlédnout tak do pestrobarevného života podvodních živočichů.

Ne nadarmo jsou kubánské potápěčské lokality považovány za jedny z nejkrásnějších. Kuba má totiž v rukávu hned několik es v podobě vraků lodí, průzračně čisté vody a podmořského jeskynního systému.

Bezesporu nejzajímavější potápěčskou oblastí na Kubě je oblast Jardines de la Reina, kde díky mimořádně přísným podmínkám národního mořského parku máme možnost vidět Karibik takový, jaký byl i před padesáti lety. 

Rájem potápěčů a vlastně všech, kteří touží po odpočinku na břehu karibských pláží, je také Zátoka sviní, legendární Maria La Gorda, ostrov Isla de la Juventud a další.  

3. Zaplavte si s delfíny v Delfinariu de Cienfuegos

Plavte s delfínyPlavte s delfíny

Většina z nás již někdy v nějakém delfináriu byla, přesto budete-li mít tu možnost, navštivte i to kubánské. Delfinario de Cienfuegos není nejmodernější ani nejlepší delfinárium na světě, přesto stojí za to jej navštívit.

Plavání s delfíny samo o sobě je něco úžasného a právě tady si jej užijete opravdu se vším všudy.

Těšit se můžete i na nezapomenutelný adrenalinový zážitek, kdy vás delfíni doslova vymrští několik metrů do vzduchu.

4. Pomazlete se s krokodýlím miminkem

Zkuste v ruce miminko krokodýlůZkuste v ruce miminko krokodýlů

Pokud máte rádi plazy, pak doporučujeme navštívit úchvatnou krokodýlí farmu Boca de Guamá, která se nachází přesně na půli cesty mezi Autopistou Nacional a Zátokou sviní. 

Právě tady spatříte různě staré krokodýly, od těch nejmenších až po ty nejstarší a největší.

Ti odvážnější z vás pak mohou krokodýly nakrmit nebo se pomazlit s roztomilým krokodýlím miminkem a pořídit si s ním nezapomenutelnou fotografii.

Čtení na podobné téma10 nejatraktivnějších míst pro turisty na Kubě: kam pro doutník, čokoládu nebo za potápěnímPřečíst

5. Vychutnejte si kubánský doutník na plážích

Vychutnejte si kubánský doutníkVychutnejte si kubánský doutník

Kuba je ideální destinací pro všechny, kteří touží prožít exotickou dovolenou plnou nespoutané zábavy, vynikajícího karibského rumu a těch nejlepších doutníků na světě.

Vychutnat si je můžete třeba při západu slunce na nádherných plážích u Karibského moře. Nikdo vás neokřikne. Vůně doutníků patří ke koloritu země. 

6. Ochutnejte místní kuchyni

Ochutnejte místní kuchyniOchutnejte místní kuchyni

Přestože kubánská gastronomie zdaleka neoplývá takovou pestrostí, jako jsme zvyklí z jiných karibských zemí, místní restaurace nezahálejí a rychle zlepšují svá kulinářská umění.

Určitě při svých toulkách Kubou neváhejte ochutnat speciality místní kuchyně, které z naší zkušenosti nejlépe chutnají u soukromých hostitelů v casa particular.

Často se můžete těšit na několikachodové menu plné specialit, které by v klasické restauraci stálo několikanásobně více.  

7. Naučte se tančit salsu

Tanec na Kubě vás zaručeně strhneTanec na Kubě vás zaručeně strhne

Kuba je snad jediným místem, kde se i netanečníkům vryje rytmus salsy doslova pod kůži! Jak by taky ne, když vás téměř na každém kroku provází podmanivý rytmus kubánských písní.

Kuba a salsa k sobě zkrátka neodmyslitelně patří, a tak kde jinde byste se měli naučit její kroky než právě tady?

Navštívit můžete specializované taneční školy nebo si můžete zatančit prakticky kdekoliv pod širým nebem.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/7-nejlepsich-zazitku-ktere-stoji-za-to-na-kube-prozit/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024