Letoviska na Kubě: divoké ráje potápěčů a ostrovy klidu

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 9096x

Výběr 5 nejzajímavějších letovisek na Kubě.

Na Kubě si můžete pro svou dovolenou s nádechem exotiky vybrat mezi nejrůznějšími zajímavými letovisky. My vám přinášíme alespoň informace o pětici míst, kam to turisty táhne statisticky nejvíce.

Varadero

Nejvyhledávanějším turistickým letoviskem na Kubě je jednoznačně Varadero. Leží na poloostrově Hicacos, 130 km od hlavního města Havany. Svým návštěvníkům nabízí Varadero především nádherné písečné bílé pláže a koupání v azurově modrém moři. Varadero je obklopeno lagunou z jedné strany a karibským mořem z druhé strany. Je zde mezinárodní letiště, kde přistávají také lety z Evropy. Ve Varaderu je velké množství hotelů, restaurací, golfových hřišť, tenisových kurtů apod. Toto místo je také vhodné pro potápění nebo rybolov.

Cayo Coco

Součástí souostroví „Jardines de la Reina“ (Královniny zahrady) je Cayo Coco. Je čtvrtým největším ostrovem souostroví Kuby. Kromě nádherných písečných pláží je toto letovisko atraktivní také díky své panenské přírodě. Oblast, ve které ostrov Cayo Coco leží, je velice oblíbená u potápěčů. Nachází se zde dvacet potápěčských revírů. Zdejší Playa Pilar je považována za nejlepší pláž Kuby. Ostrov je spojen s pevninou sedmnáctikilometrovou hrází. Kromě letecké dopravy je zde tedy možná i doprava autem nebo autobusem.

Cayo Guillermo

Dalším ostrovem, který se nachází v Jardines de la Reina je Cayo Guillermo. Tento malý korálový ostrůvek je přírodní rezervací. Můžete zde spatřit například plameňáky nebo pelikány. Užijete si zde skvělé koupání v karibském moři a odpočinek na písčitých plážích, které zdobí vysoké palmy. V tomto letovisku se nachází velké množství luxusních hotelů. Na ostrově je letiště, ale stejně jako v Cayo Coco je možnost dopravy autem po hrázi, která ostrov spojuje s pevninou.

Cayo Largo

Jestliže žijete nebo pracujete ve velkém městě a na dovolené si chcete odpočinout v divoké přírodě, navštivte ostrov Cayo Largo. Zaručeně největší klid zažijete na plážích tohoto malého ostrůvku. V tomto letovisku se totiž nachází jen pár hotelů. Z fauny zde můžete spatřit mořské želvy nebo leguány. Kromě potápění je zde možnost vodních sportů a rybolovu.

Holguin

Dáváte-li přednost aktivní dovolené, město Holguin je pro vás jako stvořené. Turistům nabízí koupání v rekreační oblasti Guardalavaca. Místní pláže, jako je Playa Esmeralda a Pesquero, vás ohromí bujnou tropickou vegetací. Kromě vodních sporů a potápění je zde také možnost koupání s delfíny. V okolí je spousta nádherných míst, která stojí za návštěvu. Milovníky horské turistiky jistě okouzlí výlet na horu Loma de la Cruz.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/letoviska-na-kube/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024