Počasí na Kubě: ideální podmínky k návštěvě po celý rok

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 27. 4. 2018 • Přečteno 35594x
TémataKuba

Tropická Kuba je celoročně vyhledávanou destinací pro strávení příjemné exotické dovolené.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Největší z karibských ostrovů nabízí svým návštěvníkům fantastické pláže, neokoukanou kulturu a fascinující historii. Přestože sem můžete vyrazit prakticky kdykoliv, má i tropický ráj jménem Kuba svá specifika. Kdy je tedy ten ideální termín sem vyrazit?

Dvouroční období

Ideální podmínky k návštěvě jsou prakticky po celý rokIdeální podmínky k návštěvě jsou prakticky po celý rok

Tropická Kuba je celoročně vyhledávanou destinací pro strávení příjemné exotické dovolené. Jak by taky ne. Průměrné teploty se tady pohybují kolem příjemných 25 °C s teplotou moře, která má jen o pár stupínků méně.

Stejně jako v celém Karibiku se i v kubánském tropickém podnebí rozlišují pouze dvě roční období, tedy období sucha (listopad až duben) a období dešťů (květen až říjen). Ale ani v období dešťů to nebývá tak horké, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Rozhodně se nejedná o stav, kdy zde celou dobu proprší. V období dešťů zde sice prší opravdu vydatně, nicméně pouze formou krátkodobých přeháněk.

Na Kubu po celý rok, ale…

Ačkoliv se dá Kuba navštívit celoročně, v některých měsících se vám může stát, že zde počasí nebude zrovna to pravé ořechové. Zvláště pak v období od srpna do října, kdy bývá celá oblast Karibiku, Kuby nevyjímaje, zasahována hurikány.

Pokud tedy plánujete navštívit Kubu v některém z těchto měsíců, pak doporučujeme si svou dovolenou nezařizovat příliš dopředu, ale raději pouze s několikadenním předstihem.

Nevyzpytatelné jsou i zimní měsíce, které mohou přinést slunečné a teplé počasí, ale i studenou frontu a ochlazení.

Ideální doba pro návštěvu Kuby

Blížící se hurikánBlížící se hurikán

Obecně lze konstatovat, že v závislosti na místním klimatu je ideální dobou pro návštěvu Kuby období od listopadu do dubna, tedy po deštivém období hurikánů a před horkými letními dny, přičemž nejmenší počet srážek hrozí v březnu a v dubnu.

V této době však Kuba zažívá hlavní turistickou sezónu, takže pokud sem vyrazíte právě v tomto období, připavte se, že i ceny hotelů, potravin a dalšího zboží budou mnohonásobně vyšší než po zbytek roku.

Pokud se naopak na Kubu chystáte vyrazit mimo hlavní sezónu a záměrně vyhledáváte nejteplejší období, pak jsou ideálním obdobím měsíce mezi květnem až říjnem, kdy Kubu navštěvuje nejméně turistů.

Je to především proto, že i ve zbytku světa je teplé počasí a Kuba je vyhledávána především v zimě.

Kdy za kulturou a kdy naopak chytat bronz

Přestože je relativně jedno, kdy na Kubu vyrazíte, neboť v porovnání s Evropou je zde teplo prakticky kdykoliv, doporučujeme si dovolenou na Kubě plánovat i podle toho, co na ostrově hodláte podnikat.

Pokud jsou vaším cílem prohlídky historických památek či toulky přírodou, je ideálním obdobím termín, kdy ještě nepanují extrémní horka a zároveň málo prší, tedy zima či začátek jara.

Léto naopak přeje těm, kteří dávají přednost pasivní dovolené na pláži Varadero, ačkoliv tam je krásně prakticky po celý rok. Ať už si vyberete termín jakýkoliv, věříme, že pro vás bude Kuba vždy jedinečným zážitkem.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/pocasi-na-kube/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024