10 nejatraktivnějších míst pro turisty na Kubě: kam pro doutník, čokoládu nebo za potápěním

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 33544x

Výběr 10 nejatraktivnějších míst pro turisty na Kubě.

Na Kubě se nachází celá řada velmi atraktivních míst, která při vaší návštěvě této zajímavé země stojí za to navštívit. My jsme pro vás vybrali alespoň nejlepších deset z nich a tady je jejich krátký popis. 

1. Havana

Havana je hlavním městem Kuby a často se jí přezdívá „Paříž Karibiku“. Turisty nejvyhledávanějším místem hlavního města je především náměstí Plaza de la Catedral a nejstarší havanské náměstí Plaza de Armas.

2. Město Trinidad

Nejkrásnějším městem Kuby je bezesporu Trinidad. Okouzleni budete prohlídkou historického jádra města, které je postaveno ve stylu koloniální španělské architektury.

3. Basilica del Cobre

Nejznámějším poutním místem na Kubě je Basilica del Cobre v Santiagu de Cuba. Bazilika je proslavena sochou černé madony dobročinnosti, patronkou Kuby a ochránkyní mořeplavců.

4. Pláže ve Varadero

Kuba je navštěvována především díky nádherným plážím. Ty nejlepší pláže turistům nabízí Varadero, které se nachází na poloostrově Hicacos.

5. Národní park Topes de Collantes

V národním parku Topes de Collantes můžete spatřit největší vodopád na Kubě, který se nazývá El Caburní. Národní park Topes de Collantes se nachází v pohoří Sierra del Escambray.

6. Národní park Viňales

Spolehlivým balzámem pro oči jsou přírodní krásy národního parku Viňales, který se nachází v pohoří Sierra De Los Organon. Zajímavostí tohoto národního parku jsou „Mogoty“ – vápencové útvary, pokryté hustou vegetací.

7. Pohoří Sierra Maestra

Milovníci vysokohorské turistiky budou chtít změřit své síly v pohoří Sierra Maestra, jehož nejvyšším vrcholem je Pico Turquino (1 974 m. n m.). Naopak vodáky bude zajímat, že ve stejném pohoří pramení řeka Cauto, která je nejdelší na Kubě a je částečně splavná.

8. Továrna na doutníky

Kuřáci doutníků budou nadšeni, pokud navštíví Partágas Tobaco Factory. Jde o největší exportní továrnu na Kubě.

9. Čokoláda v Baracoy

Jste-li odpůrci tabáku a pochutnáte si spíše na kvalitní čokoládě, měli byste si udělat výlet do malebné vesničky Baracoy. Pohádkového Willyho Wonku zde sice nepotkáte, ale i přesto budete mít možnost ochutnat výbornou čokoládu, jejíž výrobou je Baracoa proslulá.

10. Potápění v Jardines de la Reina

Jestliže jste nadšenci potápění, navštivte souostroví „Jardines de la Reina“ (Královniny zahrady). Jde o nejzajímavější potápěčskou oblast na Kubě, která byla v roce 1996 vyhlášena mořskou rezervací.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/10-nejatraktivnejsich-mist-pro-turisty-kuby/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024