Lákadla La Boca de Guamá: krokodýlí farma, jezero pokladů a indiánská vesnice

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 19. 2. 2018 • Přečteno 5319x

Lákadlem číslo jedna v této oblasti je úchvatná krokodýlí farma Boca de Guamá, která se nachází přesně na půli cesty mezi Autopistou Nacional a Zátokou sviní.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Největší ostrov Karibiku nabízí svým návštěvníkům nejenom bohatou historii a podmanivou kulturu, ale i nádherné pláže a dechberoucí přírodu.

Ciénaga de Zapata

Národní parkNárodní park

Útočištěm pro milovníky přírody je poloostrov Peninsula de Zapata, vzdálená a řídce osídlená oblast Kuby, kde se nachází i jeden ze čtrnácti kubánských národních parků Ciénaga de Zapata. Národní park Ciénaga de Zapata je zároveň i bažinatá biosférická rezervace, která je výjimečná především pro svou nedotčenost civilizací. Místní příroda je zde takřka neprozkoumatelná, neboť se zde rozprostírají močály a laguny.

Říká se, že v tamních močálech žije přes 200 druhů ptáků a 110 druhů plazů a savců. Mezi typické obyvatele těchto bažin patří kapustňáci, plameňáci a krokodýli. Nejlepší možnost prohlédnout si tyto děsivé tvory v jejich přirozeném prostředí máte například v rezervaci Gran Parque Natural de Montemar, jejíž návštěvu vřele doporučujeme.

Krokodýlí farma Boca de Guamá

Focení s krokodýlemFocení s krokodýlem

Lákadlem číslo jedna v této oblasti je úchvatná krokodýlí farma Boca de Guamá, která se nachází přesně na půli cesty mezi Autopistou Nacional a Zátokou sviní. Zde si můžete zblízka prohlédnout různě staré krokodýly kubánské, od těch právě narozených až po ty nejstarší a největší. Ačkoliv za plotem možná krokodýli vypadají nehybně a mírumilovně, nenechte se zmýlit.

Krokodýl kubánský je agresivní druh, který během lovu své kořisti vymrští celé tělo nad vodní hladinu. Ti odvážnější mohou přes plot krokodýla nakrmit nebo si vzít krokodýlí miminko do náruče a pořídit si s ním nezapomenutelnou fotografii. V místní restauraci pak můžete ochutnat, jak chutná pravý krokodýlí steak.

Jezero pokladů a indiánská vesnice Villa Guamá

Indiánská vesniceIndiánská vesnice

Obávané plazy si můžete prohlédnout i během projížďky na rozlehlém jezeře Laguna del Tesoro (Jezero pokladů), kde se to rybami a dalšími vodními živočichy jen hemží. Na jezeře se nachází i další zajímavost, indiánská vesnice kmene Taínos, Villa Guamá, která leží v samém srdci národního parku.

Jedná se o několik vzájemně propojených ostrůvků, které tvoří přírodní skanzen s indiánskými domky a sochami indiánů v životní velikosti. Zde můžete nahlédnout do života taínských indiánů a vyzkoušet si třeba rituál, který od vás zažene zlé duchy. 

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 29. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/la-boca-de-guama/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024