Salzburg: místo, které dalo světu hudebního génia

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 18607x

Salzburg je krásné město po zásluze zapsané na Seznamu památek UNESCO.

Vyberte si z našich 7 zájezdů do RakouskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

V Salzburgu snad není jediný obchod, který by nenabízel Mozartovy kuličky (čokoládové bonbony)? A je po něm pojmenován dokonce i likér.

Salzburg je znám především jako město, které dalo světu Mozarta. Je po zásluze zapsáno na Seznamu památek UNESCO a nabízí k prohlídce třeba zámek Mirabell nebo velkolepou historickou pevnost Hohensalzburg. 

Mozart a další zajímavosti

Při návštěvě Salzburgu zjistíte, že Mozart je tu stále a hlavně všude kolem vás. Ať už se vydáte na Mozartplatz, Mozarterum, do Mozartova rodného domu či do Mozartovy rezidence.

Salzburg je nádherné město, které je po zásluze zapsáno na Seznamu památek UNESCO. Významnou roli v historii města hrálo od roku 798 zdejší arcibiskupství, které udávalo ráz města.

Dominantu města tvoří velkolepá pevnost Hohensalzburg, která se nachází na kopci na levém břehu řeky Salzbach. Výhled z hradu je naprosto okouzlující, Salzburg se vám ukáže jako na dlani.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je vydat se po strmém schodišti do kopce Kapuzinerberg a následně na Mönchsberg, jenž jsou hustě pokryty sítí pěkných pěších stezek. Vyplatí se najít si čas a jen tak se toulat po zdejších malebných náměstích, dvorech, mezi kostely a kolem fontán.

Zajisté vás okouzlí ohromný dóm, který se pyšní bronzovými dveřmi, jejichž reliéfy symbolizují víru, naději a lásku. U kláštera sv. Petra se nachází hřbitov, jehož součástí jsou obdivuhodné katakomby.

Kostel Kollegienkirche je významnou barokní stavbou s andělíčky a mraky nad oltářem.

Za prohlídku stojí i zámek Mirabell, který arcibiskup Dietrich postavil pro svou milenku a jehož krásné zahrady byly použity při natáčení filmu The Sound of Music (Za zvuků hudby). V těchto zahradách si příjemně odpočinete, uvnitř zámku pak můžete obdivovat mramorové schodiště lemované zajímavými barokními sochami.

Kromě Mauzolea Wolfa Dietricha Salzburg nabízí i několik zajímavých muzeí, z nichž nejatraktivnější je Přírodovědecké muzeum (Haus der Natur). V tomto muzeu vás kromě fauny, flóry a minerálů obohatí o vědomosti z fyziky a astronomie. Zastavit se můžete například u tropických ryb či u hadů a ještěrek.

Festival

Pokud navštívíte Salzburg od konce července do konce srpna budete mile překvapení konajícím se Salzburským mezinárodním festivalem, který vám nabídne jedinečné hudební zážitky od Mozarta až po hudbu současnou.

Rakousko

Nákupy? Wellness? Vídeň...

Vyberte si jeden z našich 7 zájezdů do Rakouska

Zájezdy do Rakouska

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 13. září



URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/salzburg/



Doporučujeme z Rakouska

Nejnovější z Rakouska



Získejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024