Ano! Stalo se to, co si všichni milovníci Říma tolik přáli. Španělské schody jsou zase otevřeny

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5556x

Téměř po roce mohou turisté i místní konečně znovu lenošit na slavných Španělských schodech. Na chvíli se posaďte a jen tak si v klidu relaxujte...

Vyberte si z našich 24 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Historicky první opravy Španělských schodů proběhly už 2 roky po jejich dokončení. Ve 20. letech 18. století totiž jednu z nejslavnějších římských památek vážně poškodil prudký déšť.    

Podzim je neodvratně tu a my pro vás máme další legitimní důvod pro to, abyste se vypravili na výlet do Říma. Po roce plném oprav mohou místní i turisté konečně znovu lenošit na slavných Španělských schodech nebo po nich třeba vystoupat až k francouzskému kostelu z 16. století Trinità dei Monti. Tak využijte zbylého volna a vyrazte na cestu do italské metropole!  

Máte rádi filmové Prázdniny v Římě? Pak si jistě vybavíte i slavnou scénu, kdy se Anna a Joe setkají na Španělských schodech. Dejte si po vzoru Audrey Hepburn pravou italskou zmrzlinu a její konzumaci spojte s relaxací na jedné z nejfotografovanějších turistických atrakcí v celé Itálii.

Téměř rok (od října 2015) si mohli návštěvníci Říma prohlížet nejslavnější schody na světě jen přes oplocení, za kterým probíhala čilá rekonstrukce. Místy byly totiž schody popraskané a prorostlé trávou.

   

Náročnou a nákladnou rekonstrukci a vyčištění schodů v hodnotě 1,5 milionů eur financovala italská firma Bvlgari, jež svůj historicky první butik v Římě otevřela již v roce 1884. Rekonstrukce mramorovo-travertinového schodiště vedoucího ze Španělského náměstí se sice nečekaně protáhla a spousta obchodníků v okolí tak zažívala krušné časy a málem stála před krachem, ale už je konečně hotovo!  

Teď se odborníci snaží vymyslet, jak tuto ikonickou památku ochránit i pro budoucí generace. Ve hře je mimo jiné noční oplocení schodů, které by bránilo rozvášněným turistům, aby si schody opakovaně pletli třeba s fotbalovým stadionem.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 24 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ano-stalo-se-to-co-si-vsichni-milovnici-rima-tolik-prali-spanelske-schody-jsou-zase-otevreny/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024