Španělské náměstí: luxus, sláva a srdce Říma

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 12647x

Španělské náměstí v centru Říma je jednou z nejvyhledávanějších lokalit italské metropole, zejména díky Španělským schodům a ulici Via Condotti.

Vyberte si z našich 24 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Přestože vám to bude připadat podivné, na Španělském náměstí naleznete i pravou anglickou čajovnu Babingtons Tea Rooms? Můžete si zde dopřát pravý anglický čaj s tradičním pečivem a cítit se na moment jako v dočista jiné zemi. Ale nebojte se, dojem Anglie vám nevydrží dlouho. Jen co za sebou zabouchnete dveře čajovny, ocitnete se zpět ve víru italského velkoměsta.

Jste-li pravým turistou, při návštěvě Říma rozhodně nevynechejte Španělské náměstí. Piazza di Spagna, jak se náměstí správně italsky nazývá, leží v centru hlavního města na úpatí pahorku Pincio mezi řekou Tiberou a parkem Villa Borghese. Místo dostalo název podle Španělského paláce, ve kterém dodnes sídlí velvyslanectví Španělska.

Móda všude kolem vás

Místní obyvatelé i turisté si místo velmi oblíbili. Chodí sem odpočívat, kochat se, potkávat se s lidmi i nakupovat. Nedaleko se totiž nacházejí obchody těch nejluxusnějších značek jako Louis Vuitton, Prada, Dolce & Gabbana, Gucci a mnoho dalších. Nejvyšší koncentraci drahých obchodů naleznete na ulici Via Condotti, která se na náměstí napojuje. S módou je spojena i dominanta Španělského náměstí – Španělské schody. Ty byly už mnohokrát dějištěm módních přehlídek nejuznávanějších světových návrhářů. 

Španělské schody

Vypravíte-li se po schodech, kterých jsou dokonce tři řady, vzhůru, dojdete k francouzskému kostelu Trinità dei Monti, který zde stojí již od 16. století. Dvě zvonice kostela nepřehlédnete, ani když se budete na Řím dívat z větší dálky.

Výraznou součástí náměstí je i Berniniho kašna Fontana della Barcaccia, která je jedinečnou a originální ukázkou výjimečné Berniniho kreativity. Představuje totiž potápějící se loď.

Svou neopakovatelnou atmosférou přitahuje náměstí nejen obyčejné turisty, ale také slavné spisovatele (Byron, Stendhal) či hudební skladatele (Lizst, Wagner), kteří v minulosti neodolali neobyčejnému kouzlu a uměleckému duchu, který zde panoval, a v těchto místech hledali inspiraci.

Poseďte si jako ostatní na chvíli na Španělských schodech a užívejte si okolní ruch, případně si dejte něco dobrého k jídlu či pití. Malebných kaváren a restaurací najdete v okolí náměstí nepřeberné množství. Stačí si vybrat tu nejsympatičtější.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 24 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 4. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/spanelske-namesti-v-rime/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024