Pláž Petra tou Romiou: místo, kde se zrodila bohyně lásky Afrodita

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 2. 4. 2019 • Přečteno 8721x

Nádherná zátoka Petra tou Romiou se nachází v jihozápadní části Kypru.

Vyberte si z našich 6 zájezdů na KypruZobrazit zájezdy

Ostrov Kypr je opředen řadou bájí a legend, přičemž mnohé z nich se pojí s bohyní krásy a lásky Afroditou. A tak není divu, že zde narazíte na nádherou Afroditinu pláž, kde se podle legendy každoročně sama Afrodita vynoří z přílivu nejen očištěná, ale ještě krásnější a znovu panenská.

Místo, kde se zrodila bohyně lásky Afrodita

Nádherná zátoka Petra tou Romiou se nachází v jihozápadní části Kypru nedaleko města Pafos. Její název by se doslovně dal přeložit jako Římanova skála, i když neoficiálně se jí neřekne jinak než Afroditina pláž, neboť právě zde se údajně zrodila z bílé mořské pěny, oplodněné mužstvím boha nebes Úrana, krásná bohyně lásky a krásy Afrodita.

Ačkoliv legenda o jejím zrození nezní příliš romanticky, jakmile pláž spatříte, pochopíte, že krásnější místo si snad ani zvolit nemohla. Pláž Petra tou Romiou má jedinečnou atmosféru, která vás doslova uhrane. Na Kypru snad nenajdete romantičtější místo pro dlouhé rozjímání, relaxování, pozorování západu slunce a nasátí jedinečné atmosféry.

Legenda o věčném mládí

Celkovou mystičnost místa podtrhuje Afroditina skálaCelkovou mystičnost místa podtrhuje Afroditina skála

Afroditina pláž je tvořena oblázky všech barev a z okolních skal se vám naskytnou jedinečné výhledy na pláž i skály vynořující se z moře. Celkovou mystičnost místa podtrhuje Afroditina skála, která podle legendy může člověku zajistit věčné mládí a krásu. Musí se však sedmkrát obeplout.

Z důvodu silných nebezpečných spodních proudů, které stály život několik žen, jež této legendě uvěřily, se to však nedoporučuje. Aby se nehodám zabránilo, začala se šířit jiná pověst pravící, že ten, kdo si na Afroditině pláži v moři smočí nohy, omládne o rok a ten, kdo se v mořské vodě vykoupe, údajně omládne o deset let. Není tedy divu, že snad žádná turistka tohle místo nevynechá a snaží se koupelí ve zdejších vodách nalézt Afroditinu krásu.

Pláž přitahující hledače lásky

Pokud na pláž zavítáte, překvapí vás, kolik lidí se zdánlivě bezcílně toulá se zrakem upřeným k zemi. Na oblázkové pláži se prý často nacházejí kamínky ve tvaru srdce, a tak pokud takový kamínek objevíte, zaručeně brzy získáte svou osudovou lásku, a pokud už jste svou pravou lásku našli, nalezení kamene vám pomůže její trvání zajistit. Musíte jej však vložit pod polštář a nechat si o dotyčném zdát.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kypr

Objevte Afroditin ráj Kypru

Vyberte si jeden z našich 6 zájezdů na Kypru

Zájezdy na Kypru

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/plaz-petra-tou-romiou/Doporučujeme z Kypru

Nejnovější z KypruZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024