Beyoncé a Jay-Z svým songem Apes**t hýbou světem i námi. A Louvru pomohli získat nový světový rekord

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 1. 2019 • Přečteno 838x

Ani návštěva muzea nemusí být nuda. Stačí mít ty správné průvodce. Ideálně popovou divu Beyoncé a jejího manžela, rapera Jay-Z. Právě jeden z nejsledovanějších párů showbyznysu přispěl k tomu, že se z Louvru stalo nejnavštěvovanější muzeum světa.

zájezdů na téma: Umění – PařížZobraz zájezdy

Víte, že…

Druhým nejnavštěvovanějším muzeem světa je podle statistik z roku 2017 Čínské národní muzeum v Pekingu. Třetí místo obsadilo a bronzovou medaili získalo Metropolitní muzeum v New Yorku.

Nezajímavé vizuální pozvánky k návštěvě zajímavých míst a památek vás spolehlivě uspí, ale nápaditá hudební videa vás pokaždé spolehlivě zvednou z křesla? Pak vás určitě bude zajímat velmi povedené a chytlavé hudební video Apes**t, jež v prostorách slavného pařížského muzea Louvre před časem natočila neméně slavná americká zpěvačka Beyoncé se svým manželem, raperem Jay-Z.  

Hudební klip natočený v Louvru byl sice do éteru vypuštěn už loni v červnu, ale až na přelomu roku se ukázalo, že se této přední francouzské umělecké instituci postaral během poměrně krátké doby o rekordní nárůst návštěvnosti. Podle prodaných vstupenek totiž v roce 2018 zavítalo do Louvru 10,2 milionu návštěvníků, tj. o 25 % víc než v roce předchozím.

O tom, že Beyoncé a Jay-Z patří mezi světové ikony, které dlouhodobě udávají trendy, nemůže být pochyb. Ale asi málokdo čekal, že se jim podaří ovlivnit i turistické preference. A to jim k tomu stačilo jen na chvíli zapózovat před nejslavnějšími uměleckými díly vystavenými v Louvru, včetně portrétu Mony Lisy či helénské sochy Venuše Mélské.

Kromě přítomnosti obou interpretů však Louvre těžil také z toho, že se do Paříže opět vrátili turisté. Exponáty od pravěku až po 19. století v uplynulém roce nejvíce lákaly Američany a Číňany.  

Na příchozí návštěvníky navíc čekala řada novinek a inovací. Kromě praktické úschovny zavazadel a pokladny přibyl i vstup určený pouze pro skupiny. Dlouhému čekání ve frontě se pak lze nově vyhnout včasným zakoupením vstupenek přes internet.    

Kde?

Rue de Rivoli, Paříž

Vše ověřujeme a zkoušíme na vlastní kůži. Nedáme si pokoj, dokud každý náš zájezd není dokonalý.

Kdy?

Po (9–18 h), Út (zavřeno), St (9–21.45 h), Čt (9–18 h), Pá (9–21.45 h), So + Ne (9–18 h). Každou první sobotu v měsíci je muzeum otevřeno také od 18 do 21.45 h, přičemž vstup je v tomto čase pro všechny návštěvníky bezplatný.   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy za Uměním do Francie (Paříž)

Francie (Paříž)

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Paříže na téma: Umění

Zobrazit aktuální zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/beyonce-a-jay-z-svym-songem-apes-t-hybou-svetem-i-nami.-a-louvru-pomohli-ziskat-novy-svetovy-rekord/

Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieNová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!