Beyoncé a Jay-Z svým songem Apes**t hýbou světem i námi. A Louvru pomohli získat nový světový rekord

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 24. 1. 2019 • Přečteno 2483x

Ani návštěva muzea nemusí být nuda. Stačí mít ty správné průvodce. Ideálně popovou divu Beyoncé a jejího manžela, rapera Jay-Z. Právě jeden z nejsledovanějších párů showbyznysu přispěl k tomu, že se z Louvru stalo nejnavštěvovanější muzeum světa.

10 zájezdů na téma: Umění – PařížZobrazit zájezdy

Víte, že…

Druhým nejnavštěvovanějším muzeem světa je podle statistik z roku 2017 Čínské národní muzeum v Pekingu. Třetí místo obsadilo a bronzovou medaili získalo Metropolitní muzeum v New Yorku.

Nezajímavé vizuální pozvánky k návštěvě zajímavých míst a památek vás spolehlivě uspí, ale nápaditá hudební videa vás pokaždé spolehlivě zvednou z křesla? Pak vás určitě bude zajímat velmi povedené a chytlavé hudební video Apes**t, jež v prostorách slavného pařížského muzea Louvre před časem natočila neméně slavná americká zpěvačka Beyoncé se svým manželem, raperem Jay-Z.  

Hudební klip natočený v Louvru byl sice do éteru vypuštěn už loni v červnu, ale až na přelomu roku se ukázalo, že se této přední francouzské umělecké instituci postaral během poměrně krátké doby o rekordní nárůst návštěvnosti. Podle prodaných vstupenek totiž v roce 2018 zavítalo do Louvru 10,2 milionu návštěvníků, tj. o 25 % víc než v roce předchozím.

O tom, že Beyoncé a Jay-Z patří mezi světové ikony, které dlouhodobě udávají trendy, nemůže být pochyb. Ale asi málokdo čekal, že se jim podaří ovlivnit i turistické preference. A to jim k tomu stačilo jen na chvíli zapózovat před nejslavnějšími uměleckými díly vystavenými v Louvru, včetně portrétu Mony Lisy či helénské sochy Venuše Mélské.

Kromě přítomnosti obou interpretů však Louvre těžil také z toho, že se do Paříže opět vrátili turisté. Exponáty od pravěku až po 19. století v uplynulém roce nejvíce lákaly Američany a Číňany.  

Na příchozí návštěvníky navíc čekala řada novinek a inovací. Kromě praktické úschovny zavazadel a pokladny přibyl i vstup určený pouze pro skupiny. Dlouhému čekání ve frontě se pak lze nově vyhnout včasným zakoupením vstupenek přes internet.    

Kde?

Rue de Rivoli, Paříž

Kdy?

Po (9–18 h), Út (zavřeno), St (9–21.45 h), Čt (9–18 h), Pá (9–21.45 h), So + Ne (9–18 h). Každou první sobotu v měsíci je muzeum otevřeno také od 18 do 21.45 h, přičemž vstup je v tomto čase pro všechny návštěvníky bezplatný.   

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Zájezdy za Uměním do Francie (Paříž)

Francie (Paříž)

Vyberte si jeden z našich 10 zájezdů do Paříže na téma: Umění

Zájezdy do Paříže

Nejbližší volný zájezd odlétá již 23. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/beyonce-a-jay-z-svym-songem-apes-t-hybou-svetem-i-nami.-a-louvru-pomohli-ziskat-novy-svetovy-rekord/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024