Burgundsko: vřelé srdce Francie

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 17990x

Burgundsko je regionem nejlepších vinic, gastronomických rájem a bohaté historie.

Vyberte si z našich 61 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Víte, že...

Jedním z nejvýznamnějších měst této oblasti je Dijon? Právě zde se vyrábí oblíbená Dijonská hořčice.

Burgundsko bývalo po většinu své historie nezávislým a mocným státem. Dodnes u místních obyvatel přežívá pocit hrdosti na regionální jejich příslušnost. Burgundsko totiž považují za srdce Francie.

Římané v Burgundsku postavili několik měst a dodnes se například v Autun či na jiných místech nacházejí pozůstatky římských staveb.

Burgundsko je jeden z nejbohatších krajů ve Francii a kromě historických měst s velkolepou architekturou je slavný produkcí lahodného vína.

Nejlepší vína na světě můžete ochutnat při vyjížďce po Cote-d’Or a milovníci vinného moku by neměli vynechat ani návštěvu vinařského města Beaune.

Uchvátí vás historie i úžasné krajinné scenérie

Ze středověku se zde dochovalo několik cisterciáckých opatství a kostelů. Je zajímavé pozorovat architektonický vývoj v budování kostelů, můžete navštívit románské kostely s valenou klenbou i gotické chrámové lodě katedrál v Sens a Auxerre.

Období vzestupu burgundského vévody dokládají vznešené paláce, panství a umělecké sbírky v Dijonu. V Burgundsku se nachází i mnoho zámků, které svědčí o bohatství tamějších panovníků a šlechty.

Kromě historických měst je v Burgundsku důležitá úžasná krajina. Města jsou kromě řek propojena i kanály, projet se lodí po Burgundsku je opravdovým zážitkem.

Pohled na krajinu je nádherný od přírodního parku Morvan až po pastviny Brionais. Hluboká údolí s vodopády můžete obdivovat na východě území v pohoří Jura.

Ať už se v Burgundsku vydáte kamkoli, v tomto regionu vás přivítá dobré víno, vydatná kuchyně, krásná příroda a okouzlující starobylá města.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 61 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 21. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/burgundsko/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024