Nord-Pas-de-Calais-Picardie: vše, co historie nabízí

Veronika Soustružníková Veronika Soustružníková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7315x

Kraje, které nabízejí vyváženou mozaiku půvabné přírody, rozhodně nesmíte vynechat.

Vyberte si z našich 41 zájezdů do FrancieZobrazit zájezdy

Víte, že...

Směrem k údolí řeky Sommy se nacházejí pamětní hřbitovy a mákem osázená bývalá bitevní pole z 1. světové války?

Nord-Pas-de-Calais-Picardie je zvlněná zalesněná oblast v severní Francii, která ukrývá mnoho zajímavostí od gotických katedrál, úžasných měst až po nekonečné bílé útesy. Přijměte naše pozvání. 

Zdejší kanály, větrné mlýny a města s dlážděnými náměstími připomínají holandskou krajinu. Hlavním městem tohoto regionu je Lille a na sever od něj se nachází dvě úžasná vlámská středověká města obehnaná hradbami a kanály, Bergues a Wormhout. Na jihu Pikardie mohou turisté obdivovat nádherné gotické katedrály.

Klidnější Pikardie

Pikardie je z těchto dvou oblastí větší a kromě plání, pastvin, vesnic a řek turistům nabízí řadu architektonických skvostů. Mezi nejkrásnější klenoty zdejšího regionu patří Chateau de Chantilly (spjaté s francouzským jezdectvím) a půvabné město Senlis s úchvatnou katedrálou a pozoruhodnými hradbami. Jedna z nejnádhernějších gotických katedrál se nachází ve zdejším městě Amiens.

Rušnější Calais

Jiný charakter mají přístavy Dunkerque, Calais a Boulogne či luxusní letovisko Le Touquet, která jsou rušnými středisky podél pobřeží a rozkládají se až k belgické hranici. Jeden z nejkrásnějších pohledů se naskýtá na bílé útesy, které úžasně dotvářejí přímořskou atmosféru.

Podlehněte kouzlu této oblasti

Navštivte tento region a projděte se zdejšími lesy i přepychovými královskými paláci. Obdivujte krásy zdejších historických měst s katedrálami, projděte se po pobřeží a vyhlížejte anglické břehy nebo jen relaxujte s místními obyvateli v krajině větrných mlýnů a kanálů, kde se s vámi domorodci rádi podělí o jejich oblíbené pivo a ragú.

Veronika Soustružníková

Veronika SoustružníkováPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Francie

Sladká Francie, říkají...

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Francie

Zájezdy do Francie

Nejbližší volný zájezd odlétá již 13. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nord-pas-de-calais-picardie/Doporučujeme z Francie

Nejnovější z FrancieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024