Cabo de Sao Vicente: Samotný konec světa?

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 15167x

Cabo de Sao Vicente je považován za konec světa.

Vyberte si z našich 24 zájezdů do PortugalskaZobrazit zájezdy

Ve středověku byl tento nejjihozápadnější cíp Evropy pokládán za konec světa a budete-li stát na strmých skaliscích, nad hladinou neklidného, průzračně modrého Atlantiku, který se pere s útesy pod vámi, budete si tak určitě připadat. Římané tomuto místu říkali Posvátný mys a hloubka větrem ošlehaných skal dodnes nahání lidem hrůzu.

Jeho vznik a název je spjatý s náboženskou legendou, která praví, že ve 4. století tu vlny vynesly na břeh tělo sv. Vincence. Prý zde také žil Jindřich Mořeplavec, ale nemějte marné naděje – všechny stopy po jeho domě již zmizely.

Mořské vlny tady vytvořily dlouhé písčité pláže a do útesů vyhloubily tajemné jeskyně. Od 15. století představoval tento mys důležitý orientační bod pro lodě. Současný maják má dosah 95 km a říká se, že je nejvýkonnější v Evropě. Přímo k němu se ale nedostanete.

Na Cabo de Sao Vicente je možné procházet se po strmých skaliskách, samozřejmě se vší opatrností. Je zde i několik stánků se suvenýry a teplými svetry, které nejsou k zahození ani v letním období, protože i tehdy tady vítr prudce ošlehává všechno, co mu přijde do cesty.

Jak se tam dostat

Na mys je asi nejlepší vypravit se vlastním dopravním prostředkem, půjčeným či vlastním autem, jedete-li s cestovkou, autobus vás zaveze až na místo (je-li toto místo v plánu trasy). Pokud nic takového nemáte k dispozici, je nejlepší dostat se autobusem či vlakem do Sagres a odtud si pak vzít taxíka.

Portugalsko

Jak chutná Portugalsko

Vyberte si jeden z našich 24 zájezdů do Portugalska

Zájezdy do Portugalska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 12. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/cabo-de-sao-vicente/Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024