Lagos: romantické město v zálivu

Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 12087x

Lagos je půvabné městečko v jednom z největších zálivů v Algarve.

Vyberte si z našich 21 zájezdů do PortugalskaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Hodně místních obyvatel se dnes živí rybolovem? A tak si Lagos navzdory turistickému ruchu uchoval svou starobylou tvářnost.

Lagos je velmi půvabné a rušné městečko, zasazené do jednoho z největších zálivů Algarve. Leží východně od Albufeiry směrem na Sagres. Neoplývá tak velkými plážemi, jaké se nachází třeba u Albufeiry, ale jedná se spíše o pláže, které na drobné úseky krátí pískovcové skály.

Pláže, které jsou blízko letovisku bývají plné lidí, proto doporučujeme vydat se na obchůzku a najít si „svou vlastní“ pláž, kde budete sami – skutečně i taková místa tu jsou, ale budete asi muset chtít obětovat pár kilometrů cesty pěšky či autem, než na takové místo narazíte.

Věřte ale, že svou romantickou opuštěností vám čas strávený hledáním mnohonásobně vynahradí. O těchto místech se ale bohužel nikde nedočtete.

Zajímavá místa

Město je obehnáno hradbami, které zde v 8. století zanechali Arabové a které si můžete prohlédnout nedaleko ulice Rua du Castelo dos Governadores, a když už tu budete, můžete se zastavit i u pomníku mořeplavce Gila Eanese. Od 15. století bylo město důležitým námořním střediskem.

Protože Lagosu v roce 1755 způsobilo škody silné zemětřesení, většina zdejších budov pochází z 18. a 19. století.

I tak je ale v centru Lagosu hodně co k vidění. Máte-li jen trochu zájem o památky, zajděte ke kostelu Santa Maria a rozhodně pak k Santo Antonio. V dolní části ho pokrývají modrobílé azulejos a pro interiérové prostory je příznačná impulzivní a hýřivá ukázka barokní dřevořezby. Vstupy do kostelů jsou zdarma.

Výlety

K výletům doporučuji výběžek Ponta di Piedale, který chrání lagoský záliv z jižní strany a uchvátí vás řadou krásných skalních útvarů a jeskyň, které omývá průzračně modrá voda. Na toto místo je možné dostat se lodí i po souši.

Říká se, že nejkrásnější pláž v Lagosu je Praia de Dona Ana, kterou najdete asi za 25 minut chůze z centra města. Jestliže ale hledáte klidnější místo, jděte ještě kousek dál směrem ke špičce výběžku, kde je pláž Praia do Camilo.

Čtení: Zájezdy do Portugalska – srovnání a doporučení

Ubytování

Ubytování je zde rozmanité, zahrnuje jak hotely u pláže, tak i v centru města a pokud hledáte v Lagosu něco lacinějšího, najdete zde i ubytovnu-hostel. Nabízí i pokoje s vlastní koupelnou, pláž je vzdálená cca 5 minut chůze a cena je příznivá – kolem 15 euro za noc.

Portugalsko

Jak chutná Portugalsko

Vyberte si jeden z našich 21 zájezdů do Portugalska

Zájezdy do Portugalska

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/lagos/Doporučujeme z Portugalska

Nejnovější z PortugalskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024