Dubajští architekti posunují objevování města stále výš a výš. Navrhli nejvyšší vyhlídkové kolo světa

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 29. 11. 2018 • Přečteno 2501x

Dubaj opět budí pozornost. Tentokrát nejen elegantními mrakodrapy odrážejícími se v hladině modrých jezírek, ale také největším vyhlídkovým kolem Ain Dubai (ain znamená česky oko) na novém umělém ostrově Bluewaters.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Víte, že…

Až do roku 2006 bylo největším vyhlídkovým kolem na světě London Eye (někdy označované také jako Millennium Wheel, tedy Kolo tisíciletí). Prvenství pak na několik let převzala ruská kola Singapore Flyer v Singapuru či High Roller v Las Vegas. Jenže brzy bude všechno jinak.  

Ať už vás do Dubaje přivedou cestovatelské zájmy (rozumějte to, za čím do hlavního města stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech cestujete), nebo jen zvědavost, co se tu za poslední dobu změnilo, rozhodně se nebudete při (znovu)objevování Dubai City nudit. A pokud chcete zažít celou metropoli z ptačí perspektivy, naplánujte si i projížďku na nejvyšším vyhlídkovém kole světa.    

Vezměme to však od začátku. Nejprve bylo potřeba uspokojit stále sílící poptávku po luxusním rezidenčním bydlení v Dubaji. A tak vznikl zbrusu nový umělý ostrov Bluewaters, přístupný autům i pěším přes most i po vodě. Ten se však díky obřímu ruskému kolu začas jistě stane i prvotřídní turistickou atrakcí.  

Když vás ruské kolo vyveze až úplně nahoru a vy se ocitnete v nejvyšším bodu dráhy, budete právě ve výšce 210 metrů (pro srovnání Londýnské oko měří „jen“ 135 metrů) a i na monumentální dubajské mrakodrapy se tak na chvíli budete dívat z výšky. Spolu s vámi si tento unikátní pohled na Dubaj může ve 48 kabinách užít až 1 399 lidí.  

Pokud půjde vše podle plánu, první pasažéry sveze obří vyhlídkové kolo Ain Dubai už příští rok. Jelikož se ale jedná o technicky mimořádně náročnou stavbu, nelze tento termín stoprocentně garantovat.

Každého, kdo má alespoň trochu rád nakupování a za základ života považuje dobré jídlo, na již zpřístupněném ostrově jistě potěší i celá řada obchodů, vynikajících restaurací a příjemných kaváren.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 28. březnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubajsti-architekti-posunuji-objevovani-mesta-stale-vys-a-vys.-navrhli-nejvyssi-vyhlidkove-kolo-sveta/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024