Co na sebe, když chcete být za princeznu? Inspirujte se šatníkem Lady Diany na výstavě v Londýně

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 9. 3. 2017 • Přečteno 5374x

Osobnost britské princezny Diany stále přitahuje. Výstava v londýnském Kensingtonském paláci ji teď připomene i jako sebevědomou ženu a módní ikonu…

Vyberte si z našich 30 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že...

V roce 2013 koupil v aukci večerní róbu, v níž si Diana zatančila v Bílém domě, jistý Brit za více než 800 tisíc liber (téměř 26 milionů korun).  

Kde jinde než v londýnském Kensingtonském paláci a kdy jindy než letos by se měla konat velkolepá výstava věnovaná milované princezně z Walesu, Dianě, a její oslnivé garderobě? Napište letos Ježíškovi o něco dříve, vysypte kasičku nebo přemluvte šéfa, ale tuhle výstavu nejikoničtějších kousků z Dianina šatníku si prostě nesmíte nechat ujít!   

Právě v roce 2017 totiž uplyne dvacet let od tragického úmrtí této jedinečné ženy, „princezny lidských srdcí“, jež svůj život zasvětila pomoci druhým, boji proti AIDS a minovým polím. Její životní příběh nikdy nebyl jen růžový – naopak, byl plný rozličných barev, podobně jako její šatník.

Teď si i vy můžete připomenout Dianu jako stylovou ikonu a nejfotografovanější celebritu světa. Výstava nazvaná Diana: Her Fashion Story, jež svedla dohromady kolekci jejího oblečení a doplňků, se usadila v Kensingtonském paláci, který byl Dianě dlouhých patnáct let domovem. Ke každému vystavenému exponátu je připojen krátký příběh či historka, která má návštěvníkům přiblížit, při jaké příležitosti Diana vystavený model oblékla.  

 

Třeba při pohledu na slavnou tmavě modrou sametovou róbu si především ženská část návštěvníků může představovat, že se vznáší na parketu s legendárním tanečníkem, charismatickým hercem a zpěvákem Johnem Travoltou, manžel nemanžel. K ikonickému modelu Victora Edelsteina, který Diana oblékla při návštěvě Bílého domu v roce 1985, se totiž pojí drobný skandál: John a Diana spolu tehdy vydrželi tančit nepřetržitě po dobu půl hodiny.  

Na výstavě se objeví i věhlasné svatební šaty s nejdelší vlečkou v dějinách panovnických svateb nebo růžová blůzka známá z Dianina zásnubního portrétu. Chybět nebudou ani rafinovaně svůdné koktejlky, které si Diana oblékla krátce poté, co Charles zveřejnil svůj vztah se svou dnešní manželkou Camillou. Ano, jsou to přesně ty malé černé, kterým se přezdívá Revenge Dress neboli Šaty pomsty. Vystavené róby doplňují návrhy oděvních návrhářů a obálky módních časopisů.

Praktické informace

Kde? Kensingtonský palác, Kensington Gardens, Londýn

Kdy? Výstava začala v únoru a potrvá až do roku 2018 (Po–Ne: 10–16 hod.).

Za kolik? Vstupné na výstavu zahrnuje rovněž vstup do samotné královské rezidence i do Kensingtonských zahrad (dospělí: 19 liber (přibližně 600 korun); dítě mladší 16 let: zdarma; studenti a senioři starší 60 let: 15 liber).    

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/co-na-sebe-kdyz-chcete-byt-za-princeznu-inspirujte-se-satnikem-lady-diany-na-vystave-v-londyne/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024