Den sv. Jiří se na londýnském Trafalgar Square ponese v duchu her a koláčů

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 1. 2017 • Přečteno 4892x

Svatojiřské slavnosti na slavném londýnském náměstí vypuknou v sobotu 25. dubna v pravé poledne. Stánky s tradičními koláči, živá hudba, hry pro děti i workshopy pro dospělé budou k mání až do 6. hodiny večer.

Vyberte si z našich 41 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Vlajku Anglie tvoří červený kříž na bílém poli? Jde o kříž sv. Jiří, který se objevil jako znak Anglie v době křižáckých výprav. Vlajka Anglie pak byla zakomponována do vlajky Spojeného království, které se říká Union Jack.

Na svatého Jiří vylézají hadi a štíři, praví jedna stará česká pranostika. Nic takového vás ale na londýnských oslavách tohoto svátku nečeká. Oslavte den sv. Jiří na Trafalgar Square tradičním anglickým způsobem.

Den sv. Jiří sice v Anglii připadá na 23. duben, v Česku pak o den později, ale svatojiřské oslavy na Trafalgarském náměstí v centru Londýna propuknou v sobotu 25. dubna v pravé poledne. Předpokládaný závěr je pak v 6 hodin večer.

Na návštěvníky oslav čekají tradiční trhy a stánky s občerstvením, včetně ručně vyráběných koláčů, které se pečou právě pro tuto příležitost. K dispozici budou i degustační dílny a zábavné aktivity pro děti. Kromě toho se na hlavním pódiu představí několik hudebních kapel a dalších umělců.

Sv. Jiří je patronem Anglie a nejčastěji je připomínán legendou o Jiřím a drakovi. Upravená verze východní legendy vypráví o Jiřím, který zachránil zemi před hrozným drakem, který chtěl sníst i princeznu. Z vděku pak všichni v této zemi konvertují ke křesťanství jako projev díků jejich zachránci.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/den-sv-jiri-londyn/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024