La Gomera: objevte kouzlo oblázkovo-písečných a kamenitých pláží

Zuzana Lazecká Zuzana Lazecká, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 32687x

La Gomeru si málokterý turista nechá ujít. Isla Redonda (Okrouhlý ostrov), jak je La Gomera přezdívaná, má rozlohu pouhých 378 čtverečních kilometrů.

Víte, že…

Na La Gomeře téměř neprší? Zdejší mlha tak dodává subtropickým lesům vláhu.

La Gomeru si málokterý turista nechá ujít. Isla Redonda (Okrouhlý ostrov), jak je La Gomera přezdívaná, má rozlohu pouhých 378 čtverečních kilometrů. I když nehýří historickými památkami a plážemi, nabízí úchvatnou krajinu s hlubokými roklemi, skalnatými vrcholy, vavřínovými lesy zahalenými v mlžném oparu a okouzlující terasovitá pole na stěnách údolí.

Nedotčená přírodní zákoutí jsou rájem pro pěší turistiku a poslouží jako únik do oázy klidu. La Gomera je od Tenerife vzdálená 32 kilometrů a plavba trajektem z Los Cristianos trvá přibližně 100 minut

Národní park Garajonay

Jedním z největších lákadel ostrova je Národní park Garajonay, který byl v roce 1986 zapsán do seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Nejstarší přírodní les na světě o ploše 3984 hektarech nabízí jedinečnou atmosféru. V krajině věčně zahalené tmou se tyčí prastaré stromy obrostlé mechem. V samotném srdci parku se nachází vavřínový háj.

U vstupu do národního parku poslouží turistům informační centrum a také se zde nachází muzeum. Návštěvníci mohou spatřit řemeslné dílny, výstavu o gomerských uměleckých řemeslech, zahradu s označenými rostlinami a také se občerstvit v příjemné restauraci. 

Údolí velkého krále

Právě tak se nazývá turistické středisko La Gomery Valle Gran Rey. Jedná se o komplex několika přímořských vesnic La Calera, La Playa, La Puntilla a Vueltas. Pouze na těchto místech najdete přibývající ubytovací zařízení, komfort a moderní životní styl. Údolí velkého krále nabízí vynikající nové penziony, restaurace, ale také možnosti sportovního vyžití jako například windsurfingu

Vesnička La Calera leží uprostřed banánovníkových plantáží. Kromě banánů se můžete najíst také v útulných restauracích. Tato vesnička patří mezi jedny z nejkrásnějších na Kanárských ostrovech a pyšní se také malou pláží. 

Kolumbovo hlavní město

Hlavní město a hlavní přístav La Gomery San Sebastián de La Gomera je spjato s postavou Kryštofa Kolumba. Ten se údajně zastavil doplnit zásoby jídla a vody a vyrazil na cestu, při které objevil Nový svět. Kolumbus se stal neoficiálním patronem ostrova a na počest jeho první plavby pořádá Fiesta Colombina 6. září vzpomínkovou plavbu na La Gomeře

Vydat se za Kolumbem můžete na hlavní náměstí Plaza de Las Américas, kde se v dlažbě nachází mozaika znázorňující trasu Kolumbovy výpravy a také zde uvidíte sochu Kryštofa. Hlavní město je obohacené o kostely jako například hlavní kostel ostrova Iglesia de la Virgen de la Asunción, jehož základní kámen byl položen v polovině 15. století. Za zmínku stojí také dům Casa de Colón, kde jak už sám název napovídá, přenocoval Kryštof Kolumbus, než objevil Nový svět.

Suvenýr z tmavé hlíny a koberečky

Ve vesničce El Cercado najdete vyhlášené rukodělné hrnčířské výtvory. Tyto výrobky se dělají z tmavé gomerské hlíny a bez použití hrnířského kruhu. Ruční práce je však vysoce ceněna a ceny jsou za tyto výrobky dosti vysoké.

Další originální suvenýr, který si můžete z ostrova dovézt, je tkaný kobereček. Ručně dělané koberečky se vytváří ve vesnici Hermiqua a prohlédnout a koupit si je můžete v Los Telares, které slouží jako místní řemeslné středisko.

Výtahem rovnou na pláž

Pláže jsou převážně kamenité, ale také oblázkovo-písečné. Mezi vyhlášená letoviska na ostrově patří Valle Gran Rey či Playa de Santiago. Turisty láká zejména na sluníčko, protože právě Playa de Santiago je považována za nejslunnější místo na La Gomeře. Kromě pláží a moderních hotelů jsou lákadlem také plážové kluby. Velmi oblíbenou pláží s černým pískem je také Playa de la Caleta, která je považována zároveň za jednu z nejkrásnějších pláží. 

Jardín Tecina je hotelový komplex skromných bílých bungalovů vytvořených v místním stylu a leží na vrcholku útesů. Hostům nabízí bary, restaurace, tenisové kurty a také golfové hřiště. Pro rychlejší přesun k pláži a plážového klubu Club Laurel s obřím koupalištěm se slanou vodou a dobrou restaurací je připraven výtah v šachtě vyhloubené do skály. Východně pak najdete další pláže jako Tapahuga, Chinguarima či Playa del Medio

Zuzana Lazecká

Zuzana LazeckáExpert Radynacestu.cz

Cestování je pro mne svobodou, radostí i odpočinkem.URL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/la-gomera/Doporučujeme z Kanárských ostrovů

Nejnovější z Kanárských ostrovůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024