Dubaj otevřela svou nejdelší přímořskou promenádu

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 4709x

Se svými 14 kilometry délky, chodníky, běžeckými stezkami i zastíněnými vyhlídkami na moře vytváří opravdovou oázu uprostřed dynamické metropole, Dubaje. Své první návštěvníky přivítala v neděli 26. října.

Vyberte si z našich 11 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Nový projekt Jumeirah Corniche byl otevřen v neděli 26. října v Dubaji. Jedná se o promenádu, která se táhne podél známé pláže Jumeirah. Začíná u Dubai Marine Beach Resort a končí u sedmihvězdičkového hotelu Burj al Arab.

Samotný název „Corniche“ značí ulici táhnoucí se podél pláže. Jumeirah Corniche je tak se svými 14 kilometry nejdelší promenádou v Dubaji. Skládá se z 5 metrů širokého chodníku, 4 metry široké běžecké dráhy, zastíněných odpočívadel s výhledem na moře a maloobchodních kiosků.

Jumeirah Corniche je navržena tak, že ve své pozdější fázi bude navazovat na nový velkolepý projekt vodního kanálu Dubai Canal, který povede přes celé město od zátoky Dubai Creek a bude ústit do Perského zálivu. Dokončení celého projektu stezek a vodních kanálů se očekává počátkem roku 2016.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/dubaj-otevrela-svou-nejdelsi-promenadu/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024