Fanoušci světoznámé hry Monopoly míří do Londýna! Z Trafalgarského náměstí bude obří hrací deska

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3280x

Trafalgarské náměstí v srdci Londýna se první dubnový víkend roku 2016 promění v obří hrací desku klasické hry Monopoly

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Možná jste slyšeli, že se Trafalgarské náměstí v srdci Londýna v roce 2014 zařadilo na seznam 50 NEJnavštěvovanějších míst světa. Možná jste třeba někde četli, že se Monopoly staly NEJprodávanější deskovou hrou 20. století, kterou s oblibou hrají miliony lidí všech věkových kategorií po celém světě. Teď můžete mít to NEJlepší z obojího. 

V rámci vůbec prvního herního festivalu (London Games Festival; 1.–10. dubna) britskou metropoli, od čtvrti South Bank přes Tobacco Dock ve východním Londýně až po rozsáhlou budovu Somerset House, čeká 15 zajímavých akcí, které zaujmou fanoušky technologií, herní nadšence a aktivní hráče, ale i všechny zvídavé kolemjdoucí.

Na své si přijdou milovníci tradičních deskových her i high-tech videoher. 

V roce 2014 vznikla hrací deska také v 72. patře mrakodrapu ShardV roce 2014 vznikla hrací deska také v 72. patře mrakodrapu Shard 

Nás nejvíc zaujaly právě Monopoly na ikonickém londýnském náměstí, tedy hra na nákup, pronájem a prodej nemovitostí s cílem získat majetek v co možná největší hodnotě, jež byla vynalezena v Americe v době světové hospodářské krize.

Oblíbená desková hra značky Hesbro na sobotní odpoledne ožije v pulzujícím srdci Londýna, na Trafalgarském náměstí, již první dubový víkend (2.–3. dubna). Tentokrát dokonce aspiruje na největší hrací desku, která kdy v Anglii vznikla. Naposledy bylo možné obří hrací desku spatřit v roce 2014 v 72. patře mrakodrapu Shard.    

A co je na tom všem to vůbec nejlepší? Na hrací desku můžete vstoupit a sami začít hrát. Za projití cílem vám peníze na kartě sice asi nepřibydou, ale kdo ví…

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/fanousci-svetozname-hry-monopoly-miri-do-londyna-z-trafalgarskeho-namesti-bude-obri-hraci-deska/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024