Historické Benátky oživí legendu. Pětisetletá budova Staré prokurácie projde velkou proměnou

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 12. 10. 2017 • Přečteno 4107x

Až bude rekonstrukce Staré prokurácie dokončena, můžete kromě jiného také znovu usednout na zahrádce Grancaffè Quadri, vyhlášené benátské kavárny, kterou si oblíbil například Stendhal nebo Alexandre Dumas.

Vyberte si z našich 3 zájezdů do BenátekZobrazit zájezdy

Víte, že...

Procuratie Vecchie, nejstarší ze tří budov lemující náměstí sv. Marka, je také nejdelší benátskou budovou.

Benátky jsou stále krásné, v tom nikdy nezklamou. Nejsou však pro špatné počtáře. Spočítat všechny kulturní a umělecké památky by totiž nedokázal ani ten nejlepší počtář. To pak není divu, že milovníci umění a historie tady jdou na každém rohu do kolen. Tentokrát všichni vrhají pozornost k arkádovému komplexu Staré prokurácie (Procuratie Vecchie), který se po více jak půlstoletí dočká své renovace.  

Denně zaplavuje město na šedesát tisíc výletníků. A jelikož v něm mají zmapovaný každý čtvereční metr, možnost objevit zde něco nového je vzrušuje. Tentokrát je hlavním objektem jejich zájmu zpřístupnění jedné z nejslavnějších budov na náměstí sv. Marka.

Vedle budovy Hodinové věže lze zvenčí spatřit krytá sloupořadí a arkády Staré prokurácie (Procuratie Vecchie), postavené Bartolomeem Bonem v šestnáctém století pro potřeby prokurátorů (správních úředníků) obvodu San Marco. Ve své době to byla hned po paláci dóžete nejdůležitější instituce republiky.

Po dokončení všech prací bude čtyřpodlažní budova využívána k pořádání výstav a různých kulturních akcí. Sloužit bude také jako zařízení poskytující pomoc lidem v nouzi. Zpřístupněna bude rovněž tajná spojovací chodba vedoucí z náměstí do královských zahrad, které se promění na veřejný park.

Návštěvníci si budou moci prohlédnout i skryté nádvoří a zároveň z vrcholu budovy zhlédnout své milované Benátky. Proměnu, financovanou pojišťovnou Generali, má pod taktovkou uznávaný britský architekt David Chipperfield. Rekonstrukce by měla být hotova do roku 2020.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Itálie (Benátky)

Město jako z pohádky

Vyberte si jeden z našich 3 zájezdů do Benátek

Zájezdy do Benátek

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/historicke-benatky-ozivi-legendu-petisetleta-budova-stare-prokuracie-projde-velkou-promenou/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024