Bílý písek, azurové moře, pohoda... A k tomu nové zážitky! Vyrazte za těmi nejkrásnějšími plážemi v Evropě

Žaneta Kadelová Žaneta Kadelová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 5. 5. 2024 • Přečteno 484x

Hledáte dokonalé místo pro dovolenou, na kterém zapomenete na starosti všedních dnů? Nechte se unést k těm nejkrásnějším plážím Evropy!

342 zájezdů na téma: Léto Zobrazit zájezdy

Věděli jste, že...

Idylickou plážovou atmosféru najdete také v Albánii? K těm nejhezčím patří pláže v Ksamilu nebo na poloostrově Karaburun.

Užijte si osvěžující letní únik k mořským vlnám a nechte se hýčkat jemným pískem bílých pláží. Pod slunečními paprsky můžete načerpat novou energii a jednoduše pustit z hlavy všechny starosti.

Poznejte místní kulturu, ochutnejte tradiční speciality, a hlavně si odpočiňte. Vybrali jsme pro vás ty nejkrásnější pláže v Evropě, kde můžete restartovat svou mysl… A navíc zažijete třeba i něco nového.

Zlatavé útesy, skrytá zákoutí i nejlepší pláž v Evropě. Poznejte Portugalsko

Pohádkové pláže na jižním pobřeží jsou klidné a skvělé pro relax. Západní pobřeží Portugalska je naopak divočejší a jako stvořené pro surfaře. 

1. Pláže Algarve

Patří mezi ty nejkrásnější a nejslunnější v Portugalsku – slunce tady svítí 300 dní v roce. V Algarve najdete klidnou vodu i úseky, kde oceán vytváří nádherné vlny pro vodní sporty. Voda je tady nejteplejší v celém Portugalsku, a můžete tu dokonce i pozorovat delfíny.

Čtení na podobné témaAlgarve: nejslunečnější pláže a maurské dědictví na samotném konci EvropyPřečíst

V oblasti Algarve je okolo 130 písečných pláží, které jsou proloženy stovkami zlatavých útesů, do kterých voda a vítr vyrývají nejrůznější tvary. Nedaleko útesů najdete úchvatné pláže Praia da Dona Ana a Praia do Camilo.

Nádherné pláže v Algarve vás okouzlíNádherné pláže v Algarve vás okouzlí

Chci do Algarve

2. Costa Azul neboli Modré pobřeží

Modré pobřeží, ležící na poloostrově Setúbal, skrývá krásná zákoutí a pláže, které stále zůstaly ušetřeny od masové turistiky. Místní obyvatelé si dokázali uchovat také svůj tradiční, především námořní životní styl.

Prázdné písečné pláže na Costa da CaparicaPrázdné písečné pláže na Costa da Caparica

Chci k Modrému pobřeží

3. Pláže na ostrově Porto Santo

Písek na ostrově Porto Santo obsahuje vysokou koncentraci minerálních látek, které mají příznivé účinky na revma, artritidu, křečové žíly i kožní onemocnění. Pláž Praia do Porto Santo byla dokonce v roce 2022 zvolena nejlepší pláží v Evropě.

Pláže na ostrově Porto SantoPláže na ostrově Porto Santo

Čtení na podobné témaPorto Santo: Zlatý ostrov, který si získal srdce Kryštofa KolumbaPřečíst

Chci na Porto Santo

Romantika, tradiční speciality i léčivé bahno. Španělsko vás překvapí

Ve Španělsku najdete pláže, kde si užijete spoustu zábavy a ochutnáte nové dobroty. Zároveň tady ale narazíte také na menší romantické pláže, kde nenajdete téměř nikoho. 

1. Pláže v La Manze

La Manga, dvacetikilometrový plážový ráj na zemi, leží mezi blankytným Středozemním mořem a lagunou Mar Menor, kterou místní přezdívají jako přírodní bazén. Mar Menor má v průměru o 5 °C vyšší teplotu než Středozemní moře a je bohaté na obsah soli a minerálů. Můžete tady zažít parádní bahenní a vodní terapie, které pomáhají pokožce a uvolňují svaly.

Pláže San Pedro del Pinatar na cípu výběžkuPláže San Pedro del Pinatar na cípu výběžku

Chci k Mar Menor

2. Málaga

Málaga nabízí nejen pěkné počasí, příjemné místní působivé scenérie Costa del Sol (Slunečného pobřeží), ale také vskutku okouzlující pláže. Přes kilometr dlouhá městská pláž se sazově černým pískem se rozprostírá jen pár minut chůze od centra.

Milovníci vodních sportů si zase nejčastěji dávají dostaveníčko na Playa Palo. Obdivovatelky či obdivovatelé slavného španělského krasavce Antonia Banderase se po promenádě, která po něm byla také pojmenována, dostanou až na městskou pláž Playa Huelin

Čtení na podobné témaMálaga: živé přístavní město na Slunečném pobřeží, které se neustále mění před očimaPřečíst

„Kromě odpočinku si můžete na plážích v Málaze vyzkoušet místní specialitu…Čerstvě vylovené sardinky, pečené na otevřeném ohni a sypané hrubou mořskou solí,“ vyzdvihuje průvodkyně Španělskem Markéta Petrlíková.

Krásná pláž a promenáda v Málaze na pobřeží Costa del SolKrásná pláž a promenáda v Málaze na pobřeží Costa del Sol

Chci na Málagu

3. Mallorca 

Na Mallorce najdete nádherné pláže, bujnou zeleň, soukromí a svobodu… Například v zálivu Alcúdia. Za jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově je považována pláž Playa de Formentor v zálivu Cala Pi de la Posada. Stojí za to vidět také pláže u ústí hlubokého kaňonu Torrent de Pareis.

Nekonečné pláže omývající Středozemní pobřeží v AlcúdiiNekonečné pláže omývající Středozemní pobřeží v Alcúdii

Čtení na podobné témaMallorca není jen válečka u moře aneb Koktejl přírody, architektury a folklóruPřečíst

Chci na Mallorku

Nádherné pláže najdete také v Řecku, Itálii i ve Francii. Evropa je domovem spousty krásných pláží, které nabízejí jedinečné kombinace kultury, historie a přírodní krásy. Od skrytých zátok s bílým pískem, kde si odpočinete, až po živé plážové promenády, kde prožijete každý den něco nového.

Žaneta Kadelová

Žaneta KadelováExpert Radynacestu.cz

Skrze umění vidíme svět, cestováním ho prožíváme.

Letní zájezdy

Objevte kouzlo letního dobrodružství

Vyberte si jeden z našich 342 zájezdů na téma: Léto

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 7. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejkrasnejsi-plaze/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024