Poznejte podzimní Evropu: Čtyři místa, kterým neodoláte!

Žaneta Kadelová Žaneta Kadelová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 6. 2024 • Přečteno 5065x

Spousta barev, poklidnější atmosféra a nepřeberné množství krásných míst... Evropu stojí za to procestovat právě na podzim.

326 zájezdů na téma: Podzim Zobrazit zájezdy

Náš tip:

Když je méně turistů, zážitek je větší! Přečtěte si 4 naše tipy, kam a proč vyrazit mimo sezónu.

Cítíte, že s koncem léta pomalu mizí veškerá dobrodružství a krásné slunečné dny? Právě naopak. Podzim v Evropě nabízí jedinečnou kombinaci příjemného počasí, úchvatných scenérií plných barev, spoustu skvělých zážitků… A hlavně méně turistů! Máme pro vás 4 místa, která vás zaručeně okouzlí.

Koupání v lávových jezírkách, madeirské víno i národní poncha

Na Madeiře potkáte velmi přátelské místní a ochutnáte vynikající specialityNa Madeiře potkáte velmi přátelské místní a ochutnáte vynikající speciality

Na podzim bývá teplota na Madeiře průměrně 25 °C, což je skvělou příležitostí užít si ještě koupání. A ne jen tak ledajaké! Lávová jezírka s křišťálově průzračnou mořskou vodou jsou jednou z přírodních zajímavostí, které byste si během návštěvy věčně zeleného ostrova, jak se Madeiře přezdívá, rozhodně neměli nechat ujít.

Podél madeirského pobřeží jich je opravdu mnoho. Řada z nich je dokonce součástí soukromých rezidencí, a tak se klidně může stát, že podobný přírodní úkaz na vás bude čekat právě ve vašem ubytování.

Čtení na podobné témaLávová jezírka na Madeiře: vykoupejte se v netradičních bazénech vulkanického původuPřečíst

A když už budete na Madeiře, nezapomeňte ochutnat národní drink Poncha – nápoj z čerstvého ovoce a pálenky. Vynikající jsou i zdejší vína a tradiční hovězí špíz Espetada, který si můžete ukrajovat přímo z obřích špízů uprostřed stolů.

Chci na Madeiru

Divoké pobřeží, město poutníků a „babylón národů“

Ať už jste milovníky přírody, historických památek, gastronomie, nebo příběhů, Galicie vás určitě uchvátí! Je to nádherný kus země s osobitým kouzlem, který je dosud nezkažený globálním turistickým ruchem, davy turistů a komercializací.

Katedrála v Santiagu de Compostela ukrývající hrobku svatého JakubaKatedrála v Santiagu de Compostela ukrývající hrobku svatého Jakuba

Nejzajímavějším městem Galicie je slavné Santiago de Compostela, cíl neméně slavné poutní cesty Camino de Santiago. Město už přes tisíc let vzkvétá památkami všech architektonických stylů. Je babylónem národů a zároveň místem svérázné zdejší galicijské kultury.

Omrkněte také galicijské pobřeží, které si kvůli své divokosti a řádění pirátů vysloužilo přídomek Pobřeží smrti (Costa da Morte).

TIP: Koukněte na 7 zajímavostí průvodkyně Markéty Petrlíkové, které byste si v čarokrásné Galicii neměli nechat ujít.

Chci do Španělska

Majestátní Akropolis při západu slunce a pohoda vynikajících řeckých taveren

Akropolis – nejposvátnější místo v AthénáchAkropolis – nejposvátnější místo v Athénách

Athény jsou městem, kde toho můžete tolik vidět. A hlavně v podzimním období, když je tady o něco méně turistů a příjemných 25 °C. Rozhodně byste neměli minout památku UNESCO – Akropoli. Stojí za to ji vidět osvětlenou ve večerních hodinách.

„Zajděte se podívat do středověké čtvrti Plaka. Je jednou z nejtradičnějších a nejzachovalejších v Athénách a hýří pověstnou atmosférou úzkých, řeckých, do kopce zastavěných uliček s barevnými domy pocházejícími převážně z 19. století,“ vyzdvihuje průvodkyně Lenka Jindrová.

Čtení na podobné témaPlaka: nejstarší athénská čtvrťPřečíst

Chci do Athén

Kouzelné Nice, perla jižní Francie

Projděte se historickým náměstím Masséna s fontánou a sochou Apolla. Náměstí je obklopené barevnými domky a je hned vedle slavné promenády Promenade des Anglais, která se rozprostírá kolem Andělské zátoky. V centru také narazíte na květinový trh Cours Saleya, který má tradici už od roku 1897.

Promenade des Anglais představuje honosný střed města z 19. století, symbol luxusu a života „vyšší“ společnostiPromenade des Anglais představuje honosný střed města z 19. století, symbol luxusu a života „vyšší“ společnosti

V září bude v Nice příjemných 20–25 °C. V říjnu a listopadu mohou teploty klesnout mírně pod 20 °C.

„Rozhodně se běžte kouknout na vrcholek Le Chateau – místo bývalé pevnosti, odkud je krásný výhled na město a na starý přístav,“ doporučuje průvodkyně Veronika Soustružníková.

Chci do Nice

Využijte podzim k poznávání nových míst a prožití kouzelných dobrodružství napříč celou Evropou. Poznávejte svět, poznávejte sebe!

Žaneta Kadelová

Žaneta KadelováExpert Radynacestu.cz

Skrze umění vidíme svět, cestováním ho prožíváme.

Podzimní zájezdy

Podzim je nové léto!

Vyberte si jeden z našich 326 zájezdů na téma: Podzim

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 14. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kam-v-evrope-na-podzim/Doporučujeme z celého světa

Nejnovější z celého světaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024