Kam za nejpopulárnější turistickou atrakcí Skotska? Do hlavního města! Edinburský hrad vás dostane

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7489x

Edinburský hrad se stal nejpopulárnější skotskou turistickou atrakcí! Nepřitahuje ale jen romantické duše, nýbrž i milovníky legend a pověstí...

Vyberte si z našich zájezdů do EdinburghuZobrazit zájezdy

Víte, že...

Studenti Edinburské univerzity sem mají vstup téměř zapovězen. Legenda totiž praví, že student, který projde branami hradu, selže u závěrečných zkoušek. Na ty české se to ale určitě nevztahuje.   

Láká vás historie, tajemné příběhy a podmanivá atmosféra středověkých měst? Máte rádi nevšední zážitky a potěšeně obdivujete hrady a jiné historické památky? Pak se vám v Edinburghu bude zaručeně líbit. Edinburský hrad, nejpopulárnější skotská turistická atrakce, totiž nepřitahuje jen romantické duše, ale i milovníky legend a pověstí.     

Turistické zajímavosti a atrakce Skotska do svého cestovního plánu zařadily během letošního léta na 2 miliony návštěvníků z celého světa.

Edinburský hrad, jenž se již od středověku hrdě vypíná nad městem a ve svých útrobách střeží skotské korunovační klenoty (nejstarší v Británii), však všechny ostatní skotské památky převálcoval na celé čáře.  

 

Jen od dubna do července letošního roku jeden z nejkrásnějších městských hradů na světě, jenž je nepřehlédnutelnou dominantou skotského Edinburghu, navštívilo přes 755 tisíc návštěvníků. V areálu hradu najdete nejstarší dochovanou stavbu na území města – kapli svaté Markéty z konce 11. století. Součástí prohlídky je i návštěva komnaty královny Marie Stuartovny, Velkého sálu či Korunovačního sálu.

Edinburský hrad, majestátní symbol Skotska a nejnavštěvovanější kulturní památka v zemi, rozhodně stojí za návštěvu. A cestou na hrad se nezapomeňte zastavit v nedalekém Maryině mléčném baruV Edinburghu můžete klidně strávit dovolenou nebo třeba jen prodloužený víkend. Obojí bude stát za to. 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Skotsko (Edinburgh)

Živé centrum Skotska

Vyberte si jeden z našich zájezdů do Edinburghu

Zájezdy do Edinburghu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 3. záříURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/kam-za-nejpopularnejsi-turistickou-atrakci-skotska-do-hlavniho-mesta-edinbursky-hrad-vas-dostane/Doporučujeme z Skotska

Nejnovější z SkotskaZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024