Křížem krážem Londýnem. Už od září koupíte přestupní hodinovou jízdenku na autobus jen za 1,5 libry

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 5425x

Drahé jízdné v Londýně bude brzy passé! Od září můžete přestupovat z jednoho autobusu do druhého, cestovat klidně i hodinu a co více a zaplatit jen 1,5 libry.

Vyberte si z našich 30 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Oyster karta se ke čtečce uvnitř autobusu přikládá jen při nástupu, už ne při výstupu?

To nejlepší hned na úvod – drahé jízdné v Londýně bude brzy passé! Londýn včele s nově zvoleným starostou Sadiqem Khanem se totiž rozhodl pro radikální reformu cestovní dostupnosti veřejné dopravy. Od letošního září mohou cestující přestoupit z jednoho autobusu do druhého, cestovat až hodinu a přitom zaplatit pouze 1,5 libry (cca 49 korun českých). 

Tuto novinku v dopravě po Londýně ocení jak turisté, tak obyvatelé Londýna, kteří za měsíční jízdenku na metro, autobus či příměstský vlak často vydají i více než třetinu svého měsíčního příjmu. Přínosem bude i pro všechny, kdo za prací dojíždějí ze vzdálených oblastí, které nejsou obslouženy ani metrem ani železniční dopravou.

Tutéž částku zaplatí držitelé Oyster karty, fungující jako chytrá jízdenka na městskou dopravu, i ti, kteří většinou hradí jízdenky bezkontaktní platební kartou. Počínaje rokem 2014 totiž nelze v husté síti londýnských autobusů platit hotově ani využívat papírové jízdenky. 

Nevlastníte-li Oyster kartu, zaplaťte jízdenku bezkontaktní kartouNevlastníte-li Oyster kartu, zaplaťte jízdenku bezkontaktní kartou

Khan současně garantuje, že minimálně čtyři roky po jeho zvolení se ceny jednotlivých jízdenek nebudou navyšovat. 

Ze začátku však bude potřeba obrnit se trpělivostí a shovívavostí. Systém prozatím neumožní opakované přestupy z jednoho autobusu do druhého a během hodiny bude možné změnit autobus pouze jednou. Neomezeně přestupovat z autobusu do autobusu a cestovat až hodinu bude možné nejpozději do konce roku 2018.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 30 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/krizem-krazem-londynem-uz-od-zari-koupite-prestupni-hodinovou-jizdenku-na-autobus-jen-za-1-5-libry/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024