Která muzea nás teď baví? Ta nejlepší! Tate Modern Switch House v Londýně má na kontě dvě prvenství

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 2. 2017 • Přečteno 3847x

Možná jste loni zaregistrovali otevření nové galerie na břehu Temže, Switch House. Pokud ne, teď se to určitě změní. Vyrazte s námi za uměním do nejlepšího nového evropského muzea i vy!

Vyberte si z našich 42 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Tip pro vás...

Vystoupejte až na vrchol budovy, odkud se vám naskytne úchvatný pohled, třeba na panoráma severního nábřeží Temže s katedrálou sv. Pavla. 

Když jsme před časem psali o otevření přístavby Tate Modern v Londýně, ještě jsme netušili, že to nebude trvat dlouho a Switch House, jak se někdy novému přírůstků říká, obdrží dvě významná ocenění. Byl vyhodnocen nejlepším novým evropským muzeem i nejzajímavější dokončenou stavbou roku 2016. A to je hned o dva důvody víc, proč tohle významné místo na umělecké mapě světa konečně navštívit.  

Své nové křídlo nazvané Switch House (Rozvodna) otevřela galerie Tate Modern teprve loni v červnu – a už za pár měsíců byla tato budova vyhodnocena jako nejlepší nové evropské muzeum. Ocenění obdržela v prestižním žebříčku 2016 Leading Culture Destination Awards (LCDA), v němž mezinárodní porota krom dalšího hodnotila ta nejvizionářštější muzea a kulturní instituce z celého světa a v podstatě jim udělovala muzejního Oscara.

A aby té pozornosti nebylo málo, připsala si betonová věž, která připomíná pyramidu pnoucí se dramaticky k nebi, také ocenění amerického magazínu Architectural Record za jednu z nejzajímavějších staveb dokončených v roce 2016.

Na deseti podlažích a v podzemních částech se tu potkávají výstavní prostory pro intimnější setkávání s vystavenými díly, kavárny, bary, restaurace a multifunkční prostory pro přednášky, projekce i další akce. Letos už zkrátka nemusíte marně přemýšlet, kam za kulturou. Muzea jsou navíc dokonalým únikem před nudou a typicky britským deštivým počasím.

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 42 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ktera-muzea-nas-ted-bavi-ta-nejlepsi-o-tate-modern-switch-house-v-londyne-byste-meli-vedet-i-vy/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024