Londýn představil nové metro. Bude jej řídit automat

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 20. 1. 2017 • Přečteno 5773x

Nejstarší podzemní dráha na světě se modernizuje. Nové průchozí a klimatizované vlaky už nebude řídit člověk, ale počítač.

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Londýn má nejstarší metro na světě. První vlaky pod zemí tu projely už roku 1863. Od roku 2022 by mělo být zároveň i nejmodernější. Nová generace vlakových souprav bude mít klimatizaci a časem by měla jezdit i bez řidiče.

Zpočátku ještě bude vlaky řídit člověk, časem by ale měly přejít k automatickému řízení. Na linkách však zůstane palubní personál, kvůli bezpečnosti. Nové vagony metra budou mít širší vstupní dveře i bezbariérový přístup a budou průchozí.

Prozatím byly veřejnosti představeny jen vizualizace nových vozů, které by postupně měly nahrazovat stávající soupravy. Jako první vyjede na linku Piccadilly, poté Bakerloo a Waterloo & City.

Ředitelství londýnského metra si od nových vlaků slibuje lepší servis, rychlejší spojení a kratší intervaly. Stále rostoucí populace britské metropole klade i na metro stále větší nároky.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/londyn-predstavil-nove-metro/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024