Piccadilly Circus: Londýnské Times Square

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13355x

Kruhové náměstí, na němž naleznete kovovou sochu Erose i spoustu reklamních svítících billboardů.

Vyberte si z našich 63 zájezdů do LondýnaZobraz zájezdy

Piccadilly Circus je společně s Big Benem a Tower Bridge téměř na všech pohlednicích z Londýna. Pořiďte si také jednu a pojeďte s námi.

Kruhové náměstí je jedním z nejrušnějších dopravních uzlů v Londýně. Vzniklo již koncem 18. století podle návrhu architekta Nashe. Nyní je také jednou z hlavních nákupních zón.

Uprostřed náměstí se nachází kovová socha, která drží v ruce luk a šíp, proto si ji spousta lidí plete s bohem lásky. Jedná se však o „anděla křesťanské dobročinnosti“.

Ovšem jméno Eros se natolik ujalo, že jej můžete vidět i na ukazatelích ve městě. Socha sem byla umístěna na počest hraběte ze Shaftesbury, který bojoval proti využívání dětské práce.

Nejtypičtější pohled na Piccadilly Circus se turistům naskytne večer, kdy tudy proudí nejvíce lidí a světla reklamních panelů vyniknou proti tmavému pozadí. I díky všudypřítomným obřím světelným reklamám a billboardům jde o náměstí ovládané typicky velkoměstským ruchem.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 63 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 19. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/piccadilly-circus/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieNová dávka
Inspirace!

Tištěný katalog zájezdů, tipů, zážitků a rad na rok 2020.
Zdarma do Vaší schránky!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!