Piccadilly Circus: londýnské Times Square brázdí tisíce aut děnně

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 13717x

Kruhové náměstí, na němž naleznete kovovou sochu Erose i spoustu reklamních svítících billboardů.

Vyberte si z našich 87 zájezdů do LondýnaZobraz zájezdy

Piccadilly Circus je společně s Big Benem a Tower Bridge téměř na všech pohlednicích z Londýna. Pořiďte si také jednu a pojeďte s námi.

Kruhové náměstí je jedním z nejrušnějších dopravních uzlů v Londýně. Vzniklo již koncem 18. století podle návrhu architekta Nashe. Nyní je také jednou z hlavních nákupních zón.

Uprostřed náměstí se nachází kovová socha, která drží v ruce luk a šíp, proto si ji spousta lidí plete s bohem lásky. Jedná se však o „anděla křesťanské dobročinnosti“.

Ovšem jméno Eros se natolik ujalo, že jej můžete vidět i na ukazatelích ve městě. Socha sem byla umístěna na počest hraběte ze Shaftesbury, který bojoval proti využívání dětské práce.

Nejtypičtější pohled na Piccadilly Circus se turistům naskytne večer, kdy tudy proudí nejvíce lidí a světla reklamních panelů vyniknou proti tmavému pozadí. I díky všudypřítomným obřím světelným reklamám a billboardům jde o náměstí ovládané typicky velkoměstským ruchem.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 87 zájezdů do Londýna

Zobrazit aktuální zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 5. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/piccadilly-circus/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZÁŽITKOVNÍK
pro rodiče a děti

Zážitky pro malé dobrodruhy, cestovatelské rébusy a spousta chytré zábavy!

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!