Londýnský mrakodrap „Okurka“ se prodal za více než pětadvacet miliard korun!

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 21. 1. 2017 • Přečteno 3808x

Ikonický mrakodrap zakoupil milionář z Brazílie. Kromě Okurky se asi před měsícem stal i majitelem známých banánů značky Chiquita.

Vyberte si z našich 41 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Slavnou „Okurku“ koupil druhý největší brazilský milionář za 726 milionů liber, což činí závratných 25 501 500 000 korun. Jeho společnost tím získala kancelářské prostory na prestižním místě v britské metropoli.

Pronájmy kancelářských prostor jsou v Londýně nesmírně drahé a podle specialistů zejména v londýnském finančním distriktu, kde se Okurka nachází, budou jejich ceny v příštích pěti letech stoupat o 5,3 %.

Brazilský kupec Josef Safra, který mimo jiné vlastní v Sao Paulu založenou Safra Banku, odkoupil ikonický mrakodrap Londýna od předchozího majitele, který se jej musel vzdát kvůli narůstajícím dluhům. Uzavření obchodu i částka 726 milionů liber byla oznámena v pondělí 10. listopadu.

Okurka, anglicky známá jako Gherkin, se stala jednou z nejvýznamějších londýnských památek už od svého otevření před deseti lety. Budova byla tehdy jedním z nejvyšších mrakodrapů ve městě.

Nový majitel navíc kromě Okurky před měsícem koupil i světoznámého producenta banánů značky Chiquita.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 41 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. dubnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/londynsky-mrakodrap-okurka-se-prodal/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024