Řím: Michelangelovy fresky v Sixtinské kapli oživí nové osvětlení

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 3198x

Špičkové osvětlení i nová vzduchotechnika zajistí, že renesanční skvosty kaple bude moci vidět mnohem více návštěvníků a navíc tak reálně jako nikdy předtím.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do VatikánuZobrazit zájezdy

Sixtinská kaple v Římě se dočkala nového hi-tech osvětlení, stejně tak jako nové klimatizace. Renesanční výzdobu tohoto katolického svatostánku tak uvidíte jako nikdy předtím.

Na sedm tisíc světelných LED diod vytváří speciální světelné spektrum tak, aby byl každý barevný odstín renesančích fresek vidět v co nejreálnějších barvách. Každá z žárovek je nastavena na jinou barvu, podle toho, kterou sekci osvětluje.

Podle německé firmy Osram, která osvětlení instalovala, nový systém žárovek je úsporný a ušetří až 90 % elektrické energie oproti bývalému osvětlení.

Kromě žárovek však přibyla kapli i nová vzduchotechnika, která bude regulovat teplotu a vlhkost jejího interiéru. Systém instalovaný americkou firmou Carrier se spoléhá na kamery, které sledují počet návštěvníků, přičemž regulují přístup vzduchu až pro 2 000 z nich během jediné návštěvy. Dřívější starý systém jich dovnitř pustil pouze 700. 

Inovace vyšly zhruba na 3 miliony euro, zaplatili je vatikánští sponzoři.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Itálie (Vatikán)

Slavný stát ve státě

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Vatikánu

Zájezdy do Vatikánu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. června

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 17 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. červnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/michelangelovy-fresky-ozivi-nove-osvetleni/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItáliePřihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!

Katalog 2023