Milujete adrenalin a výšky s vámi nic nedělají? Svezte se v Londýně na nejvyšší skluzavce světa!

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 11479x

Už od 24. června se z vrcholku kryté rozhledny vyhlídkové věže ArcelorMittal Orbit v Londýně svezete dolů skluzavkou

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Nejdelší a zároveň nejvyšší tunelová skluzavka na světě o délce 178 metrů a výšce 76 metrů bude pro veřejnost otevřena již letos v červnu. Je součástí vyhlídkové věže ArcelorMittal Orbit v Londýně, za jejímž návrhem stojí slavný britský umělec Anish Kapoor, a představuje netradiční způsob, jak se z její rozhledny dostat co nejrychleji dolů, zpátky na pevnou zem.

Věž ArcelorMittal Orbit s rozhlednou, která nabízí výhled na vzdálenost až 32 kilometrů, je už pár let velkým šlágrem olympijského parku, situovaného ve východní části Londýna. Spíš než tradiční rozhlednu ale připomíná roztodivnou sochu, představující zároveň největší veřejné umělecké dílo ve Velké Británii. 

Na její výrobu použil Kapoor starou recyklovanou ocel, kterou nechal přetavit na ocelové trubky. Jejich svařením do křížů a několika dalších tvarů vznikl základ pro extravagantní konstrukci této červené věže. Až donedávna byla rozhledna návštěvníkům přístupná buď pomocí výtahu, nebo krytého točitého schodiště.

Už od 24. června se z vrcholku kryté rozhledny mohou první odvážlivci svézt dolů skluzavkou The Slide. Rychlostí 24 kilometrů za hodinu se dolů dostanete za pouhých 24 sekund. Část spirálového tubusu bude průhledná, takže kdo nebude strachy zavírat oči, užije si jedinečný výhled na olympijský park i přilehlé okolí.

Na cestě dolů vás čeká 12 zatáček. Na konci skluzavky je pozvolný dojezd o délce 50 metrů, takže žádné vypadnutí či přepadnutí rozhodně nehrozí. Za svezení a vstup na vyhlídkovou věz zaplatíte 16,50 liber (cca 505 korun; r. 2017). Tato unikátní atrakce je tak dalším důvodem, proč navštívit právě Londýn.  

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/milujete-adrenalin-a-vysky-s-vami-nic-nedelaji-svezte-se-na-nejvyssi-skluzavce-sveta/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024