Nápoje v Dubaji: ovocné šťávy, káva a čínský čaj

Martin Šimek Martin Šimek, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 10548x

Nápoje v Dubaji se zvlášť neliší od evropských, jedna výjimka tady ale je. Jmenuje se Ayran a český turista ho polkne jen stěží.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Dubajané mají zvláštní chutě. K oblíbeným nápojům mezi místními patří Ayran, který se připravuje z čerstvého bílého jogurtu, vody a ochucuje se solí i drceným pepřem. Pro českého turistu je však jeho chuť atypická, v častých případech nepoživatelná.

Jogurtový nápoj ayran osvěžíJogurtový nápoj ayran osvěží

Tento nápoj je výborný především v horkých dnech, jelikož dokáže zahnat žízeň. Pije se ke všem pokrmům, neboť dokáže mezi sebou přehlušit jednotlivé ostré nebo pikantní chutě. Dochucení nápoje záleží na chuti každého konzumenta, někdo si ho ochucuje česnekem nebo citrónovou šťávou. 

Tradiční "turecká" káva

V Dubaji můžete ochutnat i kávu s práškovým zlatemV Dubaji můžete ochutnat i kávu s práškovým zlatem

Tradičním horkým nápojem je silná, černá káva, která je v emirátech velmi oblíbená. Dle tradičního způsobu se zpravidla připravuje v džezvě, během vaření se přidává cukr. Postup přípravy kávy v džezvě je náročný, jelikož se vše připravuje na plotýnce a káva se musí několikrát přivést k varu.

V Dubaji je několik mezinárodních kavárenských řetězců, ve kterých se připravuje velmi lahodná káva všech druhů. K dostání je zde espresso, latté, cappuccino nebo horká čokoláda.

Místní i turisté rádi zavítají do speciálních kaváren, které jsou označovány názvem Sheesa café. Zde se pokuřuje z vodní dýmky, nabídka příchutí tabáků je velmi pestrá. Vyzkoušet můžete kávu, čokoládu, anýz, jahodu, vanilku nebo broskev.

Čaj na mnoho způsobů

Pití čaje je v arabském světě tradicíPití čaje je v arabském světě tradicí

Standardním teplým nápojem je čínský čaj, který se připravuje v kovových konvičkách. Čaj se popíjí ze skleněných, velmi malých šálků, je velmi sladký. Ochucuje se citronem nebo snítky máty.

Populární je Bubble tea, což je široká škála osvěžujících ochucených ovocných a mléčných čajů. Tyto nápoje se podávají chlazené nebo horké a jsou do nich přidávány přírodní tapiokové perly, které vysajete z kelímku pomocí tlustého brčka!

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Tip pro horký den

Přes den se hodně pije čistá voda nebo čerstvé ovocné šťávy, které jsou oblíbené mezi turisty. Velmi dobře chutná šťáva z granátových jablek, ananasu, pomerančů nebo grapefruitu.

Martin Šimek

Martin ŠimekPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Na každou zemi se rád dívám očima jejích obyvatel a snažím se ji poznat a zažívat jako místní.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/napoje-v-dubaji/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024