Nápoje v Dubaji: Ovocné šťávy, káva a čínský čaj

Martin Šimek Martin Šimek, Průvodce Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 6127x

Nápoje v Dubaji se zvlášť neliší od evropských, jedna výjimka tady ale je. Jmenuje se Ayran a český turista ho polkne jen stěží.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do DubajeZobraz zájezdy

Dubajané mají zvláštní chutě. K oblíbeným nápojům mezi místními patří Ayran, který se připravuje z čerstvého bílého jogurtu, vody a ochucuje se solí i drceným pepřem. Pro českého turistu je však jeho chuť atypická, v častých případech nepoživatelná.

Tento nápoj je výborný především v horkých dnech, jelikož dokáže zahnat žízeň. Pije se ke všem pokrmům, neboť dokáže mezi sebou přehlušit jednotlivé ostré nebo pikantní chutě. Dochucení nápoje záleží na chuti každého konzumenta, někdo si ho ochucuje česnekem nebo citrónovou šťávou. 

Tradiční "turecká" káva

Tradičním horkým nápojem je silná, černá káva, která je v emirátech velmi oblíbená. Dle tradičního způsobu se zpravidla připravuje v džezvě, během vaření se přidává cukr. Postup přípravy kávy v džezvě je náročný, jelikož se vše připravuje na plotýnce a káva se musí několikrát přivést k varu.

V Dubaji je několik mezinárodních kavárenských řetězců, ve kterých se připravuje velmi lahodná káva všech druhů. K dostání je zde espresso, latté, cappuccino nebo horká čokoláda.

Místní i turisté rádi zavítají do speciálních kaváren, které jsou označovány názvem Sheesa café. Zde se pokuřuje z vodní dýmky, nabídka příchutí tabáků je velmi pestrá. Vyzkoušet můžete kávu, čokoládu, anýz, jahodu, vanilku nebo broskev.

Jsme zkušení profesionálové. Nic nás při zájezdu nevyvede z míry a to ani v případě mimořádných událostí.

Čaj na mnoho způsobů

Standardním teplým nápojem je čínský čaj, který se připravuje v kovových konvičkách. Čaj se popíjí ze skleněných, velmi malých šálků, je velmi sladký. Ochucuje se citronem nebo snítky máty.

Populární je Bubble tea, což je široká škála osvěžujících ochucených ovocných a mléčných čajů. Tyto nápoje se podávají chlazené nebo horké a jsou do nich přidávány přírodní tapiokové perly, které vysajete z kelímku pomocí tlustého brčka!

Tip pro horký den

Přes den se hodně pije čistá voda nebo čerstvé ovocné šťávy, které jsou oblíbené mezi turisty. Velmi dobře chutná šťáva z granátových jablek, ananasu, pomerančů nebo grapefruitu.

Martin Šimek

Martin ŠimekPrůvodce Radynacestu.czExpert Radynacestu.cz

Na každou zemi se rád dívám očima jejích obyvatel a snažím se ji poznat a zažívat jako místní.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Dubaje

Zobrazit aktuální zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 20. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/napoje-v-dubaji/

Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZážitkovník pro rodiče a děti

Výběr zážitků, tipy, omalovánky, rébusy a spousta zábavy.

Přihlašte se do Newsletteru a cestujte výhodně!