Global Village: Celý svět za jeden jediný den? Jen tady!

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 16302x

Global Village je největší sezónní pouť na Středním Východě. Zamiřte s námi do Dubaje a zjistěte, co vás pod širým nebem čeká a nemine.

Vyberte si z našich 14 zájezdů do DubajeZobrazit zájezdy

Víte, že...

Vstupné je cca 15 dirhamů, což je necelá stokoruna. 

Global Village je jeden z největších světových multikulturních zábavních parků. Je to hlavní destinace pro kulturní vyžití, nákupy i zábavu. Název Global Village přesně vyjadřuje koncept tohoto dubajského projektu. V překladu Globální vesnice v Dubaji kombinuje kultury devadesáti zemí napříč planetou na jednom místě. 

Největší turistický projekt světa?

Nachází se zde třeba i Egyptský park, kde seženete papyrusNachází se zde třeba i Egyptský park, kde seženete papyrus

Každý rok tuhle „vesnici“ v Dubaji o rozloze více než milion a půl metru čtverečních navštívilo na sedm milionů návštěvníků.

Nečekejte ale obyčejnou vesnici, kde dávají lišky dobrou noc. Můžete navštívit divadelní i hudební vystoupení, festivaly, skvělé restaurace i originální obchody.

Každá aktivita je zaměřená na jinou světovou zemi, přičemž se nezapomíná na dětské návštěvníky. Vystoupilo zde také mnoho hvězd, mezi nimi Jason Derulo nebo Liam Payne ze slavného boybandu One Direction. Jen loni mohli návštěvníci zhlédnout show třiadvaceti umělců. 

Jak to všechno začalo?

Každý pavilon má svůj stylKaždý pavilon má svůj styl

Global Village začala jako pouhých pár stánků před čtyřiadvaceti lety naproti dubajské radnici. Vzhledem k tomu, jak vesnice vyrostla, jen loni bylo vybudováno na třicet nových pavilonů, se musela přesunout do většího prostoru dál od centra města. 

Čtení: Zájezdy do Dubaje – srovnání a doporučení

Čím zabavit tolik návštěvníků

Majestátní vstup do parkuMajestátní vstup do parku

Global Village je rozdělená na několik sekcí. Návštěvníci můžou zamířit na koncert, představení, užít si karneval, provětrat peněženku při nákupech nebo polechtat chuťové pohárky v některé z restaurací. 

Vzhledem k počtu návštěvníků vesnice disponuje největší kapacitou parkování v Dubaji. Pojme téměř dvacet tisíc automobilů. Jako téměř vše v Dubaji i parkování tady může mít punc luxusu. Pokud chcete, můžete si připlatit za VIP parkování s asistencí. Budete si připadat jako ve filmu, ve scéně před luxusním hotelem, jen předáte své auto „komorníkovi“, který auto zaparkuje za vás.

Z parkování se můžete do vesnice přesunout bezplatným „shuttlem“. Bohužel vzhledem k velikosti, počtu pavilonů, aut a lidí se ani tady nevyhnou nehodám. V čínském pavilonu vypukl před několika lety požár. Naštěstí to bylo mimo sezónu a nikomu se nic nestalo. 

Nejen Circus Circus

Místní cirkus se světovými akrobatyMístní cirkus se světovými akrobaty

A na co konkrétně se můžete těšit? Velkým lákadlem je každoročně místní cirkus. A nejen ledajaký. Budete obdivovat akrobatická čísla ruských akrobatů, popadat se za břicho při představení kolumbijských klaunů a trnout u nebezpečných kousků odvážlivců na motorkách. Takový cirkus nikde jinde na světě neuvidíte.

Zábava pro děti…

Zábava pro děti je na každém rohuZábava pro děti je na každém rohu

V Global Village se rozhodně nemusíte bát, že by se vaše děti nudily. Kromě mnoha dalších zábavných show můžou zažít spoustu legrace s populárními Angry Birds.

Opeření kamarádi Red, Chuck a Bomb se rozhodli, že v životě musí být něco víc než jen nuda na Ptačím ostrově. Rozhodli se proto vyrazit za novými dobrodružstvími do širého světa. A vaše děti můžou být u toho!

A pro dospělé…

Nevynechte projížďku po kanálechNevynechte projížďku po kanálech

Těšit se můžete na speciální efekty, světelnou show i pravou bollywoodskou zábavu. Tak trochu z jiného soudku může být třeba vzrušující cesta africkou historií a kulturou. Tou vás provedou domorodí tanečníci, zpěváci a bubeníci. Můžete si být jistí, že tohle nenajdete nikde jinde. 

Baletní revoluce. To je to, co se stane, když posbíráte ty nejtalentovanější tanečníky klasického i moderního tance a nabídnete jim možnost zavlnit se v rytmu  R'n'B, hip hopu a latinskoamerických hitů od Beyoncé, Sii, Rhianny nebo Bruna Marse. 

Nejbarevnější festivaly

Festivaly si rozhodně nenechejte ujítFestivaly si rozhodně nenechejte ujít

Neskutečně barevná show! Jen v Dubaji se vám podaří navštívit několik úžasných světových festivalů současně. Užijte si tu karneval s různými motivy z mnoha zemí světa, neskutečnými kostýmy a skvělou atmosférou. 

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Spojené arabské emiráty (Dubaj)

Poznejte město kuriozit

Vyberte si jeden z našich 14 zájezdů do Dubaje

Zájezdy do Dubaje

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/global-village/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024