Emirates Palace: třetí nejdražší hotel světa má svou vlastní pláž i přístav

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 11. 11. 2020 • Přečteno 4431x

Emirates Palace je symbolem luxusu. Ubytovat se tady nemůže jen tak někdo. Cena je vysoká, ovšem nabídka naprosto závratná!

Vyberte si z našich 11 zájezdů do Abú DhabíZobrazit zájezdy

The Emirates Palace je pětihvězdičkový hotel v Abú Dhabí ve Spojených arabských emirátech a synonymum luxusu. Najdete ho v okouzlujícím (tentokrát mimořádně) přírodním zálivu s vlastní soukromou pláží i přístavem. To ale není všechno! Hotel má dva heliporty a láká na koncerty světových hvězd popu. Ty filmové sem pak jezdí točit kasovní trháky typu Rychle a zběsile. 

Arabský luxus i nejmodernější vymoženosti

Soukromá pláž pro hotelové hostySoukromá pláž pro hotelové hosty

Hotel se dočkal slavnostního otevření v roce 2005, po čtyřech letech od začátku stavby. Náklady rovnající se třem milionům dolarů z něj dělají třetí nejdražší hotel na světě. Předběhl ho pouze Cosmopolitan v Las Vegas a Marina Bay Sands v Singapuru.

Design navržený v kooperaci Brita Johna Elliotta a místního architekta Rezy Rahmaniana představuje hravou kombinaci tradiční arabské architektury a moderního stylu. Arabská, potažmo islámská, architektura se vyznačuje především smyslem pro celkový rytmus a proporce.

Odtud čerpá zcela jistě inspiraci hlavní dóm s pravidelnými geometrickými vzory, který dominuje více než stovce menších kopulí tvořících celou budovu.

Od ledna 2020 spadá Emirates Palace nově pod luxusní hotelovou síť Mandarin. Pod novým vedením tak prochází dalšími úpravami a jistě se ještě máme na co těšit.

Jako v bavlnce

Těšit se můžete na nespočet restauracíTěšit se můžete na nespočet restaurací

V Emirates Palace si mohou hosté vybrat z téměř čtyř stovek apartmá. Většina z nich je vybavena zlatými a mramorovými prvky. Stejně tak jako hlavní foyer a zdobná kopule. Nejvyšší patro s těmi nejluxusnějšími pokoji je rezervované jen pro ty nejvzácnější hosty, jako je královská rodina. 

Kromě samotného ubytování jsou pro hosty k dispozici dvě lázeňská centra. Firmy mohou pořádat svá školení a porady ve čtyřiceti zasedačkách.

Soukromá pláž pro hotelové hosty je téměř jeden a půl kilometru dlouhá a pro majitele jachet není nic snazšího než přistát přímo v hotelovém přístavu. 

Pokud hosté vlastní kromě jachty také helikoptéru, nemusí se bát, že by se jim nepodařilo přistát na jednom ze dvou heliportů. Slavnostní sál, ve kterém se pořádají oslnivé plesy, pojme na dva a půl tisíce rozjařených tanečníků.

Komplex v podstatě za celou dobu dovolené vůbec nemusíte opustit, svůj apetit uspokojíte v jedné z mnoha mezinárodních restaurací a poněkud dražší suvenýry pořídíte v jednom z místních butiků. 

Popové hvězdy i filmové ikony

Místo je žádané mezi filmařiMísto je žádané mezi filmaři

Aby bylo těch důvodů k opuštění hotelu ještě méně, je tu postaráno i o bohatý společenský život. Koná se tu velké množství kulturních akcí, včetně koncertů popových hvězd. Nedlouho po otevření sem zavítala se svým slavným turné Back to Basics Christina Aguilera.

Kromě neuvěřitelných patnácti tisíců diváků přitáhl koncert k hotelu velkou pozornost médií, a udělal mu tak velmi dobrou reklamu. Stejná situace se opakovala i s koncertem Justina Timberlaka v roce 2015.

Okázalý luxus hotelu se často stává také žádanou filmovou lokací. Objevil se v sedmém dílu ikonické série Rychle a zběsile, který šel do kin v roce 2015. Také velmi dobře hodnocený akční thriller Království v hlavních rolích s hvězdným Jamiem Foxxem a Jennifer Garner se natáčel v Emirates Palace.

Nejnovějším přírůstkem na seznamu tady natáčených filmů je pak loňská novinka 6 Underground s Ryanem Reynoldsem, kde ale hraje významnou roli nejen hotel, ale celé město.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Spojené arabské emiráty (Abú Dhabí)

Za hranice Dubaje

Vyberte si jeden z našich 11 zájezdů do Abú Dhabí

Zájezdy do Abú Dhabí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/emirates-palace/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024