Etihad Towers: pět věží, které jsou vším, čím je Abú Dhabí – luxusem se supertechnologií

Markéta Mikšíková Markéta Mikšíková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 10. 1. 2021 • Přečteno 6542x

Etihad Towers jsou dominantou městské části Abú Dhabí, která nese jméno Breakwater. Po právu přitahují pohledy všech kolemjdoucích.

Vyberte si z našich 12 zájezdů do Abú DhabíZobrazit zájezdy

Pět ohromujících věží, které se blyští ve slunečním svitu. Etihad Towers jsou zkrátka vším tím, čím je současné Abú Dhabí, především tedy luxus zaměřený na ty nejnovější technologie.  

Arabský luxus i nejmodernější vymoženosti

Vyhlídka z věžeVyhlídka z věže

Po mnoha letech plánování v kanceláři samotného šejka se začalo v roce 2006 stavět. Poslední věž dokončili především pracovníci z Asie o čtyři roky později, přičemž náklady se vyšplhaly na dvě a půl miliardy dirhamů. Věže se pak staly jednou z ohromujících dominant rychle se vyvíjejícího města. Pět věží je opravdu nepřehlédnutelných, ať už ve svém lesku za denního světla, nebo když září noční oblohou.

Australským architektům se podařilo vytvořit dechberoucí design a obohatili tak městské panorama. Najdete zde kanceláře, byty i vyhlášený hotel Jumeirah. Samozřejmostí jsou luxusní obchody (dokonce s možností soukromého nakupování v centru Avenue at Etihad Towers) a restaurace.

V interiéru hotelu, který se nachází v téměř třísetmetrové věži, je domyšlený každý detail a vše perfektně ladí. Od materiálů přes osvětlení až po hudbu. Z vyhlídkových teras pak návštěvníky čeká úchvatný výhled na město i Arabské moře. Oběd v nejvyšší budově v Abú Dhabí ve vyhlídkové restauraci v sedmdesátém čtvrtém patře určitě stojí za to. Možná se ale budete soustředit více než na (zcela jistě výborné) jídlo na úžasný výhled na zbrusu nově vznikající ostrovy.

Dobrá adresa

Věže jsou dominantou městské části BreakwaterVěže jsou dominantou městské části Breakwater

Věže se nacházejí naproti hotelu Emirates Palace na exkluzivní adrese na pobřeží. Kromě mnoha návštěvníků přitahují i pozornost filmařů. V roce 2013 se tady natáčel sedmý díl populární série Rychle a zběsile. Jde o scénu, kdy Dominic Toretto, kterého ztvárňuje Vin Diesel, a Brian O'Conner, toho hraje Paul Walker, ukradnou auto Lykan HyperSport a zkrátka projedou třemi z pěti věží. Film Rychle a zběsile 7 měl přijít do kin v roce 2014 v režii Jamese Wana. Kvůli nečekané smrti Walkera se vydání filmu odložilo na rok 2015, problémem zůstaly i jeho nedotočené scény.

Etihad Towers jsou dominantou městské části Breakwater. Po právu přitahují pohledy všech kolemjdoucích.

Jak se tam dostat?

Interiér nákupního centraInteriér nákupního centra

A jaký je nejlepší způsob, jak si prohlédnout Etihad Towers, pokud nejste zrovna milionářský hotelový host? Nejlevnější a nejautentičtější způsob je asi vyjet společně s místními do hotelové restaurace ve čtyřiasedmdesátém patře a dát si odpolední čaj. Pojem výhodně je tu vnímaný bohužel trochu jinak než u nás. Odpolední čaj (ovšem pozor, s dortíkem) tu pořídíte za dvě stě padesát dirhamů, tedy asi šestnáct set korun. Pouhý vstup vás pak vyjde na devadesát pět dirhamů, tedy asi šest set korun. 

Pokud nepotřebujete nutně zažít ohromující výhled, ale zato vás potěší odborný výklad, můžete si zajít na jednu z organizovaných prohlídek města, zahrnující centrum, Velkou mešitu a Královský palác. To se dá podniknout i z Dubaje, takový výlet vás vyjde asi na patnáct set korun.

Markéta Mikšíková

Markéta MikšíkováExpert Radynacestu.cz

Cestování mě nabíjí.

Spojené arabské emiráty (Abú Dhabí)

Za hranice Dubaje

Vyberte si jeden z našich 12 zájezdů do Abú Dhabí

Zájezdy do Abú Dhabí

Nejbližší volný zájezd odlétá již 26. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/etihad-towers/Doporučujeme z Emirátů

Nejnovější z EmirátůZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024