Zábavní parky USA: bláznivé kousky šílených konstruktérů a milovníků filmů. Vyzkoušejte je!

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 9. 8. 2017 • Přečteno 7266x

Američané na zábavě nikdy nešetřili a dobře vědí, jak své investice vytáhnout z peněženek návštěvníků nazpátek. Tady je pár příkladů.

28 zájezdů na téma: Pro rodiče a děti Zobrazit zájezdy

Spojené státy americké jsou rájem všech milovníků adrenalinové zábavy: horské dráhy, kolotoče, vzrušení a nekončící možnosti, jak se pobavit – to jsou hlavní atributy tematických parků, kterých v USA můžete navštívit nepřeberné množství. Pojďte se s námi podívat na stručný přehled těch nejlepších parků, které byste při svých toulkách Spojenými státy americkými rozhodně neměli vynechat!

1. Mekka zábavních parků? Orlando!

Disney World v OrlanduDisney World v Orlandu

Mekkou zábavních parků je nepochybně floridské Orlando. Dříve poněkud ospalé město dnes patří mezi největší lákadla Floridy, které každoročně navštíví neuvěřitelných 25 milionů turistů! Důvodem jsou desítky zábavních parků, které patří k těm největším a nejpropracovanějším na světě.

Vše začalo počátkem 70. let, kdy tady společnost Walt Disney vybudovala Svět podle Walta Disneyho, neboli Walt Disney World Resort, nejnavštěvovanější a nejpopulárnější zábavní park planety, který se nachází jen několik kilometrů od Orlanda. Jeho branami ročně projdou miliony návštěvníků.

Walt Disney World Resort v podstatě sestává z několika tematických parků, jejichž počet neustále narůstá. První byl otevřen park Magic Kingdom neboli Kouzelné království – klasický Disneyho park a místo, kde se dětské sny stávají skutečností. Magic Kingdom je i dnes nejnavštěvovanějším parkem na světě. Jen v roce 2016 přivítal přes 20 milionů návštěvníků.

Čtení na podobné téma5 zajímavostí o zábavních parcích v režii Waltera Disneyho: Kde všude se obchoduje se sny?Přečíst

Později přibyly i další parky EPCOT, Disney Hollywood Studios a Disney Animal Kingdom – a také dva vodní parky (Typhoon Lagoon a Blizzard Beach). Kromě tematických parků se ve Walt Disney World Resortu nacházejí i různě laděné ubytovací resorty, obchůdky a restaurace. Je to zkrátka ideální místo, kde můžete na chvíli vystoupit z reality a ponořit se do říše snů a pohádek.

2. Nahlédněte pod pokličku filmovým tvůrcům

Universal studia v OrlanduUniversal studia v Orlandu

Rájem všech filmových nadšenců je zábavní park Universal Studios inspirovaný hollywoodským Universal Studios Hollywood, kde návštěvníci přejíždějí z jednoho filmu do druhého. Tady má každý filmový trhák svou vlastní atrakci. Jedním ze spoluzakladatelů je samotný Steven Spielberg, jeden z nejpopulárnějších amerických režisérů, producentů a scenáristů, který se mimo jiné podílel i na doladění některých atrakcí, včetně simulátoru útoku z Čelistí.

V dokonale autentickém filmovém světě s těmi nejlepšími efekty a iluzemi si můžete na vlastní kůži prožít atrakce známých filmů a seriálů, jako Spiderman, Mimoni, Transformers, Terminátor nebo Shrek. Ještě větší návštěvnost přineslo Universal Studios otevření nové části inspirované příběhy čarodějnického učně Harryho Pottera.

The Wizarding World of Harry Potter neboli Kouzelný svět Harryho Pottera se stal okamžitě magnetem na turisty. Dominantou části je do detailu dokonale propracovaná kopie hradu tyčící se nad okolními střechami chatrných domků a obchodů, jaké znáte z filmů o Harrym Potterovi.

Zlatým hřebem návštěvy je pak atrakce zvaná Harry Potter a zakázaná jízda, při níž zažijete autentické pocity letu na koštěti. Do nosu vám bude stoupat kouř a do obličeje stříkat voda. Díky filmové projekci se budete řítit kolem scén z příběhů o Harrym Potterovi.

Čtení: Zájezdy do USA – srovnání a doporučení

3. Raketoplán a celý oceán zábavy

Vodní svět v OrlanduVodní svět v Orlandu

Pokud vás to táhne spíše za zvířátky, pak nesmíte vynechat návštěvu Mořského světa v Sea World Adventure Park. Jak již název napovídá, jedná se o mořský svět nabízející nejrozlehlejší akvárium na východním pobřeží. Kromě velkého množství vodních tobogánů, skluzavek a dalších atrakcí se můžete těšit na živá vystoupení cvičených kosatek, delfínů a mnoha dalších živočichů.

Stejnojmenné mořské parky naleznete také v San Diegu v Kalifornii a v San Antoniu v Texasu.

Dáváte-li přednost spíše technice, pak si nenechte ujít návštěvu vesmírného střediska Kennedy Space Centre s raketoplánem v životní velikosti. 

4. Parky západu USA – Hollywood i Simpsonovi

Hollywood studiaHollywood studia

O zábavu nebudete ošizeni, ani pokud se chystáte navštívit západ USA. Právě naopak! Jednou z nejznámějších atrakcí v Los Angeles jsou Universal Studios Hollywood, kde můžete nahlédnout do zákulisí hollywoodských filmů. Komplex Universal Studios Hollywood, který se rozkládá na ploše 168 hektarů, je rozdělen do tří částí: Entertainment Center, Studio Center a pozemky vlastního studia.

Jakmile projdete vstupní branou, ocitnete se v ulicích známých filmových scén z Čelistí, Psycha, Transformers, Simpsonů a mnoha dalších. Spatříte zde i skutečné rekvizity z filmové série Rychle a zběsile nebo propriety z filmů Návrat do budoucnosti. Do víru dění vás dostane několik dechberoucích show se speciálními efekty či vzrušující horské dráhy. Návštěva Universal Studios Hollywood je zkrátka takovou nepsanou povinností všech filmových nadšenců.

5. Dokonalý svět iluzí podle Walta Disneyho

První Disneyland na světěPrvní Disneyland na světě

Zhruba hodinu jízdy od Los Angeles leží město Anaheim, ve kterém se rozkládá jeden z nejnavštěvovanějších zábavních parků nejenom v Kalifornii, ale v celých Spojených státech amerických. Řeč je o vůbec prvním Disneylandu, který vznikl v roce 1955 pod přímým dohledem samotného Walta Disneyho. 

Dokonalý iluzivní svět, který se zdá být reálný nejenom dětským návštěvníkům, se od svého založení neustále rozrůstá a k původním segmentům postupem času přibývají další. Disneyland Resort v současné době zahrnuje původní Disneyland Park, Disneyho California Adventure, Downtown Disney a tři obrovské hotely.

Původní Disneyland Park se rozkládá na ploše 34 hektarů a je rozdělen do osmi tematických částí, mezi kterými zajišťuje dopravu jednokolejná visutá dráha Disneyland Railroad. 

6. Extrémní zážitek pro milovníky adrenalinu

Hotel Stratosphere v Las VegasHotel Stratosphere v Las Vegas

Extrémní zážitek pro milovníky adrenalinu nabízí v Las Vegas, konkrétně na vrcholu hotelu Stratosphere, nejvyšší budovy města, tedy 281 metrů nad zemí. Vyzkoušet můžete například vystřelovací věž Big Shot, která ve výšce 276 metrů simuluje volný pád dolů.

Pro odvážné je určena i další atrakce, Insanity neboli Šílenost, která své jméno nenese jen tak. Během jízdy vás usadí do sedaček kolotoče upevněných na obří rameno, které se posune za okraj mrakodrapu, roztáhne se a začne se točit. 

Opravdovým adrenalinem je však SkyJump, nejnovější atrakce, která na principu bungee jumpingu simuluje volný pád z výšky neuvěřitelných 253 metrů!

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Pro rodiče a děti

Dovolená? Ne, dobrodružství!

Vyberte si jeden z našich 28 zájezdů

Zájezdy

Nejbližší volný zájezd odlétá již 11. července

USA a zábavní parky

Za zábavou do USA

Vyberte si jeden z našich zájezdů do USA na téma: Zábavní parky

Zájezdy do USA

Nejbližší volný zájezd odlétá již 17. říjnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nejlepsi-zabavni-parky-usa/Doporučujeme z USA

Nejnovější z USAZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024