Nikdy není příliš brzo aneb Filmové studio Harryho Pottera u Londýna už teď láká na předvánoční návštěvu

Adéla Vavřačová Adéla Vavřačová, Expert Radynacestu.cz Vydáno 28. 9. 2018 • Přečteno 3609x

Kdo umí vyčarovat ten nejkouzelnější konec roku? Není pochyb o tom, že čarodějnický učeň Harry Potter. Nechte se jím už dnes pozvat do vánočně vyzdobené Školy čar a kouzel v Bradavicích.

16 zájezdů na téma: Harry Potter – LondýnZobrazit zájezdy

Tip pro vás…

Mnoho lidí se rádo dívá na bonusy na DVD, které ukazují, jak film vznikal. Ve studiu Harryho Pottera však budete mít vše z první ruky. Třeba zjistíte, jak vznikají speciální ohňové efekty v podání Johna Richardsona, který dohlížel na trikovou stránku celé ságy.

Daleko od rušných ulic Londýna, na místě bývalé továrny firmy Rolls-Royce, kde se za druhé světové války vyráběla letadla, stojí Leavesdenské filmové ateliéry. A co se skrývá za jejich zdmi? Dokonalé kulisy pro tu nejkouzelnější část roku. V prosinci tu zkrátka nemůže chybět žádný správný fanoušek Harryho Pottera. V plánu je velkolepá večeře ve vánočně vyzdobené Velké síni a mnoho dalšího. No řekněte, nebyla by škoda sedět doma?

V prosinci minulého roku jsme se zatajeným dechem sledovali průběh čarovné večeře, která se uskutečnila ve Velké síní Školy čar a kouzel v Bradavicích. A letos se už jí chceme rovnou zúčastnit. Záminka letět do Londýna je tak jasná. Teď už jen zbývá koupit si vstupenku.

Slavnostní večeře se uskuteční 10., 11. a 12. prosince. V ceně je započteno vše od uvítacího drinku, drobného občerstvení až po kouzelnické hůlky, jimiž můžeme mávnout nad talířem a něco si přát. Servírovat se bude třeba na másle pečený krocan s nádivkou z vepřového masa. Dezert se hostům podává na nástupišti 9 ¾ a před návštěvou Příčné ulice se samozřejmě popíjí máslový ležák. 

Pokud se ale na večeři nedostanete, nezoufejte. Za návštěvu jistě stojí i ikonické filmové kulisy ve svátečním hávu. Od poloviny listopadu zahalí Velkou síň nikdy netající sněhová a ledová pokrývka přesně tak, jako tomu bylo ve filmu Harry Potter a Ohnivý pohár. Chybět nebudou bohatě zdobené stromky ani tradiční vánoční pokrmy rozložené na dlouhém jídelním stole.

Prohlédnout si návštěvníci mohou také společenskou místnost a ložnici Nebelvíru, kuchyň Weasleyových, sněhem posetý model Bradavic ad. O pravou předvánoční atmosféru se postarají i efektně plápolající krby.

Kdy a za kolik?

Vánoční výzdobou potterovského světa se můžete potěšit v době od 17. listopadu do 27. ledna. Základní vstupné začíná na 41 librách (cca 1 174 korunách). Vstupenku na speciální večeři (pouze pro osoby starší 18 let) v ceně 240 liber (cca 6 873 korun) zakoupíte on-line. Prohlídky začínají vždy v 10 hod a končí ve 20 hod. 

Adéla Vavřačová

Adéla VavřačováExpert Radynacestu.cz

Jsem sběratelka požitků, zážitků a všeho jedinečného, o čem se v běžných průvodcích většinou vůbec nepíše.

Londýn a Harry Potter

Objevte filmový Londýn

Vyberte si jeden z našich 16 zájezdů do Londýna na téma: Harry Potter

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 19. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/nikdy-neni-prilis-brzo-aneb-filmove-studio-harryho-pottera-u-londyna-uz-ted-laka-na-predvanocni-navstevu/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024