Noc Guye Fawkese: Londýn ozáří desítky ohňostrojů

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 7980x

Londýnská „Bonfire Night“ se slaví na počest zmaření atentátu na britský parlament a krále Jakuba I. Každý rok 5. listopadu v parcích a na veřejných prostranstvích propukají velkolepé ohňostroje.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Ohňostrojová noc (Bonfire Night) neboli Noc Guye Fawkese se váže k 5. listopadu roku 1605, kdy se katolický konspirátor Guy Fawkes pokusil vyhodit do povětří Westminsterský palác a udělat atentát na krále Jakuba I.

Zmaření zápletky, později označované jako „Spiknutí střelného prachu“, se slaví každoročně právě v tento den.

O půlnoci 5. listopadu, kdy byl Fawkes zatčen, v hlavním městě Spojeného království tak budou probíhat oslavy doprovázené ohňostrojem či pálením ohňů. Figuríny, symbolicky znázorňující postavu atentátníka, jsou přitom často spalovány.

Na ohňostroje se můžete těšit ve středeční noci 5. listopadu i letos. Propuknou doslova po celém městě, v různých částech Londýna. Nejvíce však ve velkých parcích. Na některé se platí vstupné, jiné jsou však zcela zdarma.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 8. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/noc-guye-fawkese-londyn-ozari-desitky/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024