Westminster: mozek a srdce britského království

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 13934x

Čtvrť Westminster je londýnský městský obvod, ve kterém naleznete slavné budovy jako Parlament nebo Westminster Abbey.

Vyberte si z našich 31 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Je Westminster sídlem anglické vlády už více než 900 let?

Oblast Westminster je jednou z nejzajímavějších a zároveň nejdůležitějších částí anglické metropole. Moc, bohatství, radost, zábava a bohatý noční život – vše na jednom místě. Britský parlament, Buckinghamský palác, Čínská čtvrť i hříšné Soho. Zkrátka mozek i srdce celé britské monarchie.

Zábava i odpočinek na jednom místě

Regentský park v LondýněRegentský park v Londýně

Westminster je velmi hustě osídlená část města, která zahrnuje čtvrti jako West End, známý svými divadly a zábavními podniky, Pimlico, Belgravii, Piccadilly, Mayfair, Little Venice, nebo rozsáhlé plochy parků, například: Hyde Park, Green Park, St. James's Park a Regents Park.

Westminsterské zelené plochy jsou úžasným místem pro všechny, kdo si chtějí odpočinout, ať už se jedná o pracující Londýňany nebo zmožené turisty, kteří odpočinek pod stromy obzvláště ocení.

Památky

Trafalgarské náměstí Trafalgarské náměstí

Díky vysoké koncentraci památek a zajímavostí je tato oblast nejnavštěvovanější londýnskou částí, proto se připravte na hustý provoz a davy lidí. Kromě budovy parlamentu se zde nachází ulice Whitehall, na které sídlí většina britských vládních budov a ministerstev.

Kousek exotiky v LondýněKousek exotiky v Londýně

Do této oblast patří i Trafalgarské náměstí, Soho, Čínská čtvrť nebo centrum nočního života Covent Garden. Objevovat krásy tohoto obvodu by se dalo několik dní, pokud ale pojedete do Londýna poprvé, určitě se zaměřte na ty nejdůležitější památky zmíněné výše.

Je známo, že název Westminster původně označoval území kolem Westminsterského opatství, které se postupně rozšiřovalo do všech světových stran. Již ve středověku sloužil Westminster jako centrum moci a církve a sídlily zde všechny významné instituce, což úspěšně trvá dodnes.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Současnost

Westminsterské opatství je architektonickým unikátemWestminsterské opatství je architektonickým unikátem

Oproti středověku má ale současný Westminster obrovskou výhodu. Kromě sídla panovníka, vlády a církevních hodnostářů, je oblast obohacena o čtvrtě plné zábavy a dobrého jídla. Pro oblast, kde se řeší nejdůležitější otázky země, je nezbytné mít si kde vyčistit hlavu.

Nejlepší volbou je začít poznávat Londýn právě tady!

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 31 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 24. červenceURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/westminster/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024