Covent Garden, Trafalgar Square a další: památky Londýna budou okupovat pestrobarevné ovečky

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 6622x

Turisty i náhodné kolemjdoucí budou sochy, které mají předobraz v animované postavičce ovečky Shaun, rozptylovat až do 25. května.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Cenu Britské akademie za tvorbu pro děti získala ovečka Shaun hned dvakrát? Poprvé v roce 2010 a pak ještě o čtyři roky později.

Život na farmě musí být občas pořádná nuda. A tak se ovečka Shaun ještě spolu s padesátkou dalších pestrobarevných ovcí vydaly do Londýna, jehož ulice se pro ně stanou domovem až do 25. května.

Od soboty 28. března je najdeme takřka všude. Především však v parcíh a na turisticky frekventovaných místech Londýna. Pro ty, kdo si chtějí jakoukoliv ovečku aktivně sami najít, vytvořili autoři projektu i speciální aplikaci do mobilního telefonu s názvem Ovečka Shaun ve městě.

Už nyní však můžeme prozradit, že pokud budete hledat na místech, jako je Covent Garden, Trafalgar Square, katedrála svatého Pavla nebo Tower of London, půjdete prakticky na jistotu. Pestrobarevné ovčí sochy mají předobraz ve známé animované postavičce ovečky Shaun, která má teď navíc i velkou filmovou premiéru.

Kromě rozptýlení turistů a kolemjdoucích ovečky napomohou i dobré věci. Sto dvacet soch, které dekorovali známí módní návrháři a celebrity, bude nakonec draženo na aukci a peněžní zisk věnován dětské charitě.

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/ovce-londyn/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024