Parky a zahrady Londýna: Plíce velkoměsta

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 21376x

Za nejkrásnější parky jsou považovány St. James‘s Park a Hyde Park, který je téměř srostlý s úchvatnými Kesington Gardens.

Vyberte si z našich 34 zájezdů do LondýnaZobrazit zájezdy

Víte, že…

Mezi občasné řečníky oblíbeného Speaker’s Corner v Hyde Parku patřili například také filozof Karel Marx nebo spisovatel Eric Arthur Blair alias George Orwell?

Představa upraveného anglického trávníku se sytě zelenou barvou je známá po celém světě. Královské parky by si neměl nechat ujít žádný turista. Těchto osm zelených areálů má přezdívku „plíce Londýna“. Díky nim je Londýn kupodivu nejzelenějším evropským velkoměstem.

Ať už se jdete projít do Bushy, Green, Greenwich, Regent’s nebo Richmond Park, máte možnost potkat veverky, které si na turisty zvykly tak, že si od nich mnohdy berou potravu přímo z ruky. Za nejkrásnější a zároveň nejpříjemnější parky jsou považovány St James‘s Park a Hyde Park, který je téměř srostlý s úchvatnými Kensington Gardens.

James’s Park

St. James park se nachází v blízkosti Buckinghamského paláceSt. James park se nachází v blízkosti Buckinghamského paláce

V James’s Park jsou vysázené záhony růží, plavou zde labutě, husy, kachny, a dokonce i pelikáni. Přes jezírka se nabízí kouzelný a barvami rozzářený výhled na Buckinghamský palác.

Hyde Park

Hyde Park s jezerem SerpentineHyde Park s jezerem Serpentine

Tento park se rozprostírá na 140 hektarech a je tak největším londýnským parkem. Známý je i díky koncertům a demonstracím. Návštěvníci zde mají možnost zapůjčit si lehátko a nachází se zde i Speaker’s Corner, kde probíhají veřejné debaty. Témata bývají nejrůznější – od Evropy, kokainu až po obchodní řetězce. Zvláštní dojem na vás udělá úžasná fontána postavená tak, aby připomínala památku princezny Diany. Koho zajímají spíše technické záležitosti, nezklame ho přívoz přes Serpentine Lake, který funguje na solární pohon.

Čtení: Zájezdy do Londýna – srovnání a doporučení

Kensington Gardens

Kensingtonský parkKensingtonský park

Kensingtonské zahrady uvnitř ukrývají fascinující Serpentine Gallery a o kousek dál narazíte na Prince Albert Memorial.

Hampstead Heath

Pokud by někoho lákal opravdový kousek typické anglické přírody, může se vydat do Hampstead Heath. Jedná se o park, který je méně upravený než londýnské parky. Nabízí louky, lesy a jezera, na nichž se nacházejí sochy, kavárny a turistické stezky.

K proslulým místům v tomto parku patří viktoriánská koupací jezírka. Oddělená pro plavce a plavkyně jsou na východní straně, další jezero (určené pro smíšené koupání) leží západním směrem. Západní (West) Heath je známým místem, kam se chodí seznamovat homosexuálové. Pořádají se tu také koncerty pod širým nebem. Vychutnejte si magická zákoutí starých lesů a rybníků!

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie (Londýn)

Dotkněte se Londýna

Vyberte si jeden z našich 34 zájezdů do Londýna

Zájezdy do Londýna

Nejbližší volný zájezd odlétá již 16. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/parky-a-zahrady-londyna/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024