Anglická města: krásná směs historie a moderny pro skutečné cestovatele

Petra Bělohubá Petra Bělohubá, Expert Radynacestu.cz Vydáno 23. 1. 2017 • Přečteno 20666x

Anglická města patří do jednotlivých hrabství a jsou typická svou jedinečnou architekturou.

Vyberte si z našich 33 zájezdů do AnglieZobrazit zájezdy

Víte, že...

Ty největší krásy Anglie nenajdete v hlavním městě? Podle mnoha průzkumů mezi místními i návštěvníky vyplynulo, že do pětice nejkrásnějších a nejzajímavějších anglických měst patří Bath, Canterbury, Chester, Durham a Lincoln.

Anglická města patří do jednotlivých hrabství, kterých je celkem 39 a tvoří základní administrativní i geografické celky Anglie.

Typická anglická města jsou kouzelná. Především díky své nezaměnitelné atmosféře a historii, která doslova číhá na každém kroku. Častokrát narazíte na památky, které byly postaveny před mnoha stovkami let a některé z nich dokonce před několika tisíci lety.

Nádherné středověké hrady, monumentální gotické katedrály, renesanční paláce, hrázděné a cihlové domy tvoří spolu s moderní architekturou, která do měst samozřejmě také proniká, zajímavou směsici tradice i moderního designu.

To vše můžete obdivovat při svých toulkách anglickými městy a při tom si vychutnat pestrobarevnost jejich obyvatel, veliké množství zelených ploch sloužících k odpočinku, nebo posedět při tradičním anglickém pivu v jednom z všudypřítomných pubů.

Stejně tak je ale neodmyslitelnou součástí života ve městech i sport, ať už se jedná o fotbal, tenis, rugby, dostihy nebo kriket.

Míst k aktivnímu nebo pasivnímu sportování naleznete v Anglii rozhodně dostatek, takže případná nabraná kila po vydatném posezení v hospůdce můžete stejně rychle spálit.

Petra Bělohubá

Petra BělohubáExpert Radynacestu.cz

Anglie / Velká Británie

Poznejte anglické triumfy

Vyberte si jeden z našich 33 zájezdů do Anglie

Zájezdy do Anglie

Nejbližší volný zájezd odjíždí již 30. květnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/anglicka-mesta/Doporučujeme z Anglie

Nejnovější z AnglieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024