Varadero: nejvyhlášenější a nejrozsáhlejší kubánské letovisko

Veronika Čermáková Veronika Čermáková, Expert Radynacestu.cz Vydáno 26. 3. 2018 • Přečteno 8137x

Ať už patříte mezi plážové povaleče nebo dobrodruhy, Varadero vás vždy uchvátí podmanivou atmosférou.

Vyberte si z našich zájezdů na KubuZobrazit zájezdy

Není možné, abyste odjeli z Kuby, aniž byste navštívili alespoň jednu z nádherných kubánských pláží. Nejvyhlášenějším a nejrozsáhlejším kubánským letoviskem je notoricky známé Varadero, rozprostírající se na poloostrově Hicacos necelých 140 km od hlavního města Havany.

Pláž všude, kam se podíváš

Lákadlem číslo jedna je téměř 20 kilometrů dlouhá pláž pokrytá jemným korálovým pískem a lemovaná palmami. Díky průzračným vodám a teplým paprskům tropického slunce je doslova rájem pro všechny milovníky koupání, opalování a mnoha dalších vodních radovánek.

Varadero nabízí vše, co patří ke správné dovolené

Útesy ve VaraderuÚtesy ve Varaderu

Ať už patříte mezi plážové povaleče nebo dobrodruhy, Varadero vás vždy uchvátí podmanivou atmosférou. Můžete zde popíjet osvěžující koktejly, pozorovat idylické západy slunce nebo si třeba zaplavat s delfíny. Varadero se v porovnání s jinými částmi Kuby vyznačuje moderními a luxusními hotely a kvalitním servisem.

Není divu, že je jeho návštěva snem mnoha turistů, pokud ale čekáte, že právě tady zažijete tu pravou Kubu, musíme vás zklamat, ta totiž začíná až za hranicemi Varadera. Varadero je oproti zbytku ostrova luxusním střediskem, které nemá s pravou Kubou nic společného.

Když vás lenošení na pláži omrzí

Hledáte-li historii a umění, pak jste ve Varaderu na špatném místě, přesto zde naleznete pár míst, které stojí za to navštívit v případě, že vás lenošení na pláži omrzí. Začít můžete třeba v zelené oáze parku Parque Josone, který svým návštěvníkům nabízí možnost příjemného odpočinku ve stínu vzrostlých stromů již od roku 1940. 

Na okraji parku naleznete jedinečný Beatles Bar-Restaurant, který vzdává hold na Kubě dlouho zakázaným Beatles. Záměrně ne kubánská atmosféra zde vyvolává příjemný pocit bezstarostných šedesátek. Pokud dáváte přednost tradiční kubánské hudbě, pak se vydejte do baru Calle 62, kde to žije především v noci.

Stejně jako v Havaně můžete i ve Varaderu využít k cestování turistického vyhlídkového autobusu, který vás vezme na ta nejzajímavější místa. Za návštěvu stojí třeba skalní jeskyně Cueva de Ambrosio, ve které spatříte kresby původních indiánských obyvatel ještě z předkolumbovského, ale i pozdějšího období. Milovníci golfu mohou navštívit osmnáctijamkové golfové hřiště Varadero Golf Club, jehož vznik je spojený už s rokem 1927.

Pokud toužíte prožít nezapomenutelný zážitek na celý život, pak neváhejte vyrazit do místního delfinária, kde si můžete zaplavat s těmito úžasnými savci. Zaručujeme vám, že to bude jeden z nejúžasnějších zážitků na Kubě.

Poznejte pestrý mořský svět

Delfíni na pláži VaraderoDelfíni na pláži Varadero

Kubánské pobřeží je ohraničené krásným korálovým útesem, díky čemuž nabízí nejslavnější kubánské letovisko výborné podmínky i pro potápění. Neváhejte se ponořit do vodních hlubin a obdivovat pestrý mořský svět. Pro zkušenější potápěče je možná také prohlídka tajemné jeskyně ukryté pod mořskou hladinou, nacházející se zhruba dvacet kilometrů od pobřeží.

Pokud se přece jen rozhodnete zažít tu pravou Kubu známou z cestopisů, v níž se ulicemi prohánějí staré americké bouráky, vydejte se do 140 kilometrů vzdálené Havany, hlavního města země, či do dalších krásných měst. Vyrazit můžete buď sami, nebo s místní cestovní kanceláří, která nabízí jednodenní i vícedenní výlety do různých koutů Kuby.

Veronika Čermáková

Veronika ČermákováExpert Radynacestu.cz

Cestovat je jako flirtovat se svým vlastním životem, láká vás někde zůstat, ale nemůžete, protože víte, že je ještě tolik míst, které musíte poznat.

Kuba

Bezstarostná duše Kuby

Vyberte si jeden z našich zájezdů na Kubu

Zájezdy na Kubu

Nejbližší volný zájezd odlétá již 27. listopaduURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/varadero/Doporučujeme z Kuby

Nejnovější z KubyZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024