Řím se připravuje na svou velkou polštářovou bitvu. Kde se bude konat?

Julie Ginzberg Julie Ginzberg, Expert Radynacestu.cz Vydáno 22. 1. 2017 • Přečteno 2418x

Polštářový boj vypukne 19. dubna s úderem 6. hodiny večerní na Piazza Santa Maria v Římě. Až se na zem usadí i poslední peříčko, bude čtvrť Tastevere dál pokračovat svým klidným životem.

Vyberte si z našich 15 zájezdů do ŘímaZobrazit zájezdy

Víte, že...

Bít se s polštářem v rukou chtějí lidé skoro všude na světě? Pokud mezi ně patříte, najít si svou nejbližší polštářovou bitvu můžete na stránkách Mezinárodního dne polštářových bitev.

Letos už po desáté proběhne na náměstí Piazza di Santa Maria v římské čtvrti Trastevere velká polštářová bitva. Důvod jejího konání a pravidla jsou přitom víc než jednoduchá: Sejdeme se a jeden druhého praštíme naducaným polštářem.

O žádnou skutečnou bitvu však samozřejmě nejde. Jakékoliv slovní urážky či zlomyslnosti jsou striktně zakázány. Vždyť takový péřový polštář, to je skutečná zbraň!

V praxi to potom vypadá tak, že v sobotu 19. dubna čtvrt hodinu před šestou večerní se na Piazza di Santa Maria sejdou lidé s polštáři tajně skrytými v taškách či podpaží a nenápadně se budou ochomýtat kolem. Ti statečnější přijdou v pyžamu a bačkorách.

S odbitím 18. hodiny pak vypukne polštářový boj, který bude trvat tak dlouho, dokud bude vůle a síla bojovat. Po jeho skončení účastníci po sobě uklidí a poklidná čtvrť v Římě bude dál pokračovat svým pokojným životem, jakoby se nic nestalo.

 

Video: Jak vypadala římská polštářová bitva v dubnu 2011?

Julie Ginzberg

Julie GinzbergExpert Radynacestu.cz

Itálie (Řím)

Bude to jen váš Řím

Vyberte si jeden z našich 15 zájezdů do Říma

Zájezdy do Říma

Nejbližší volný zájezd odlétá již 22. srpnaURL stránky: www.radynacestu.cz/magazin/rim-polstar-bitva/Doporučujeme z Itálie

Nejnovější z ItálieZískejte pravidelné tipy na skvělá místa

Přidejte se do klubu a získáte exkluzivní přístup ke skrytým perlám v Evropě i ve světě, které vám představí naše největší cestovatelské osobnosti.

Katalog 2024